HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Film z koncertu The Cure stworzony przez fanów

The Cure nie wydali koncertowego DVD już od ponad dekady. Dlatego Polscy fani zespołu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami sworzyli film z tego wydarzenia.

Kilkaset osób odpowiedziało na pomysł stworzenia wspólnej pamiątki z zeszłorocznego koncertu The Cure. Zebrano łącznie ponad 350GB materiału, a później przez kilka miesięcy trwała staranna selekcja najlepszych fragmentów nagrań i montaż całości. W efekcie powstał Multicam, który wyznaczył nową jakość tego typu „domowym” produkcjom. Podczas oglądania czasami trudno uwierzyć, że widzimy obraz tylko ze smartfonów i aparatów cyfrowych, a nie zrealizowany profesjonalnie materiał. Całość dopełnia znakomita ścieżka audio – również nagrana przez fanów.

Pierwszą kopię DVD otrzymał wokalista zespołu – Robert Smith.

The Cure Łódź Multicam jest niekomercyjnym projektem z koncertu The Cure, który odbył się w łódzkiej Atlas Arenie 20 października 2016 roku, zarejestrowanym podczas ich ogólnoświatowego tournée. Film, który od momentu premiery zanotował już prawie 10 000 pobrań, można od dzisiaj obejrzeć za darmo na Polskiej stronie zespołu www.thecure.pl. Jest to doskonała gratka zarówno dla osób, które były na łódzkim koncercie, jak i pozostałych fanów The Cure, które tym razem na niego nie dotarły.

„The Cure Łódź Multicam” jest projektem non-profit, a film został udostępniony za darmo od fanów – dla fanów. Można go obejrzeć na stronie www.thecure.pl/multicam lub poniżej…

The Cure wystąpią 7 lipca w Londynie, podczas cyklicznej imprezy British Summer Time w Hyde Parku. Będzie to jedyny europejski koncert zespołu, który w tym roku świętować będzie swoje 40-lecie.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów