HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Zespół 8 Lat w Tybecie odkrywa karty

Premiera _Po co tyle słów__

Premiera pierwszego z dwóch singli pt. „Po co tyle słów?”, zrealizowanych przy współpracy z producentem Leszkiem Biolikiem (Republika, Obywatel G.C., Wilki) i realizatorem Marcinem Gajko znanym ze współpracy z takimi artystami jak m. in. Artur Rojek, Monika Brodka, TSA, Agnieszka Chylińska, czy Mela Koteluk.

1. „Po co tyle słów?” w 4 zdaniach – nie więcej, nie mniej:
Pozorant Klaun rozpoczyna swoją błazenadę. Wyrachowany Jegomość mami fałszywym gestem, a lekkim, przyjemnym słowem łechta Twoje ego. Przyciąga swoim łagodnym bajdurzeniem, odciągając od prawdy. Przyjazna maska skrywa demoniczne oblicze fałszerza i nałogowego kłamcy.

2. O nas trochę więcej:
8 lat w Tybecie, czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. To zespół, który ciągle ewoluuje i nastawiony jest na nieustanny rozwój. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter
muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność wykonując wyłącznie muzykę autorską.

www.facebook.com/8latwtybecie
www.instagram.com/8latwtybecie
www.youtube.com/user/8latwtybecie/videos

Zespół 8 lat w Tybecie od roku 2012 tworzą:
­ Dominik Witoszek -­ wokal, teksty,
­ Krzysztof Puda ­- gitara, wokal,
­ Wojtek Mazur ­- gitara, wokal,
­ Dawid Kubeczek -­ gitara basowa, wokal,
­ Grzegorz Korzeniewski ­- perkusja.

3. Droga do realizacji nagrań:
W 2015 roku z powodzeniem wzięliśmy udział w regionalnym etapie przesłuchań do festiwalu w Jarocinie. Niestety z przyczyn niezależnych nie byliśmy w stanie dotrzeć na kolejne etapy przesłuchań, jednak dzięki udziałowi w jarocińskich „Rytmach Młodych 2015” nawiązaliśmy znajomość z muzykiem i producentem muzycznym Leszkiem Biolikiem (Republika, Obywatel G.C., Wilki), któremu przypadła do gustu nasza twórczość. Kolejne nasze spotkanie miało miejsce podczas Pisz Music Festival i to tam nasz przyszły producent zaproponował nam współpracę.

Owocem tej znajomości są dwa utwory wyprodukowane przez Leszka Biolika. Przy realizacji nagrań współpracowaliśmy również z Andrzejem Rajskim i Maciejem Gładyszem, a także Marcinem Gajko, który był w tym czasie odpowiedzialny za miks i mastering materiału (znanym ze współpracy z takimi artystami jak m.in Artur Rojek, Monika Brodka, TSA, Agnieszka Chylińska, czy Mela Koteluk).
Pierwszy utwór, który skrywa się pod postacią karcianego Jokera nosi nazwę „Po co tyle słów?”.
Produkcja, realizacja, edycja – Leszek Biolik,
Miks i mastering – Marcin Gajko,
Realizacja – Andrzej Rajski i Maciej Gładysz.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów