HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

XVII Krośnieńskie Juwenalia

juwenalia

Juwenalia to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie szkół wyższych. Jednak studenckie święto to nie tylko szereg koncertów z dobrą muzyką, lecz również imprezy towarzyszące. W ramach tegorocznych XVII Krośnieńskich Juwenaliów, studenci PWSZ w Krośnie zapraszają zespoły muzyczne z całej Polski do wzięcia udziału w Juwenaliadzie 2016 – ogólnopolskim konkursie muzycznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 maja 2016 roku.
Do krośnieńskiego przeglądu muzycznego mogą zgłaszać się zespoły z całej Polski, które chcą zaprezentować własne utwory muzyczne przed szeroką publicznością. W celu zgłoszenia zespołu należy wypełnić formularz elektroniczny, udostępniony na stronie (https://bit.ly/1W2xIlH). Kandydaci proszeni są również o dołączenie minimum dwóch utworów demo i ridera technicznego. Zgłoszenia do przeglądu można zgłaszać do 10 maja 2016 roku.
Nadesłane utwory oceni jury, które wyłoni zwycięzców pierwszego etapu. Wyróżnione w czasie eliminacji zespoły zaprezentują się podczas finału, który odbędzie się 20 maja 2016 roku na głównej scenie krośnieńskiego rynku podczas XVII Krośnieńskich Juwenaliów. Dla najlepszych zespołów zostały przewidziane również nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 2 500 zł, za drugie i trzecie 1 000 zł.
– Juwenalia to przede wszystkim święto dobrej muzyki, które odznacza się wyjątkową atmosferą. Dlatego nie zamykamy się na grupy muzyczne jedynie z naszego regionu. Chcielibyśmy dać szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności zespołom, które reprezentują różne gatunki muzyczne. Podczas oceny będziemy brać pod uwagę kreatywne podejście do tworzenia własnej muzyki i tekstów – mówi Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.
Finałowe zmagania będą supportem dla występu zespołu LUXTORPEDA. Polska grupa muzyczna wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Ich nowy album „MYWASWYNAS” jest dostępny na rynku od początku kwietnia 2016 roku.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów