HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Vladim muzyczne fakty…

WYWIAD..  z Vladimirem jego nowy singiel. 

10155264_651093821627046_8506490716770191827_nviro.1

P.C.: Witam serdecznie w Polsce. Jest Pan pierwszy raz w naszym kraju i chcielibyśmy poznać Pana bliżej. Kiedy rozpoczęła się Pana przygoda z muzyką?

V.C.: Swój pierwszy poważny kontakt z muzyką miałem w wieku 8 lat. Rozpocząłem wtedy naukę gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej nr 3 w Bukareszcie. Później, w wieku 12 lat zacząłem uczyć się także gry na fortepianie.

P.C..: A jak to się stało, że odkryto Pana specyficzny głos?

V.C.: Zacząłem śpiewać znane piosenki artystów, takich jak: Demis Roussos, Celine Dion, czy Barbra Streisand. Wtedy odkryłem, że nie sprawia mi trudności śpiewanie nawet wysokich fraz. Zacząłem brać lekcje Canto w klubie dla dzieci, a moja miłość do śpiewania rosła z każdym dniem. Później zostałem kompozytorem dla dzieci z Klubu, a wiele moich piosenek było transmitowanych w telewizji i radio.

P.C.: A jakie były dalsze plany po ukończeniu szkoły.

V.C.: Rodzice pragnęli abym studiował informatykę i stał się programistą. Uczęszczałem do liceum o profilu informatycznym, ale kontynuowałem naukę muzyki.
W 2005 roku zostałem przyjęty na Uniwersytet w Bukareszcie na Wydział Informatyki. Tymczasem przygotowywałem się do egzaminu do Konserwatorum . Bez wcześniejszego klasycznego szkolenia canto, w 2006 roku, zostałem przyjęty do Konserwatorium w Bukareszcie. Porzuciłem Wydział Informatyczny i poświęciłem swoje życie całkowicie muzyce!

P.C..: Czy nigdy nie żałował Pan tej decyzji?

V.C: Nie! Nigdy! W kolejnych latach, studiowałem canto u Silvia Voinea międzynarodowej sławy śpiewaczki, z sopranem koloraturowym. Występowałem z koncertami, a także brałem udział w wielu konkursach wokalnych.

P.C..: Z jakimi sukcesami?

V.C.: Zdobyłem 1 nagrode w Konkursie Wokalnym „Paul Constantinescu”,

1 nagrodę w „ Bezimiennych Gwiazdach”,

2 nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Franza Schuberta i nagrody za najlepsze wykonanie kompozycji Schuberta,

2 nagrodę w Konkursie Rumuńskich Romansów

Nagrodę Doskonałości w Konkurs Śpiewu Klasycznego (prowadzony przez słynną gwiazdę opery Mariana Nicolesco).

W 2011 roku otrzymałem Nagrodę Specjalną VIP dla najlepszego głosu kontratenor w Europie.

P.C.: To niesamowite spotkać tutaj w Polsce taką gwiazdę. Było mi bardzo miło z Panem porozmawiać. Dziękuję z rozmowę i życzę dalszych sukcesów w karierze.

Premiera Singla już niebawem …VLADIMIR CATANA -” WYSOKO”

xCover AxCover B

Patronat Medialny i Promotion HALOMUZYKA ..www.halomuzyka.com

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów