HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Thurston Moore – nowy album „The Best Day”

  Thurston Moore po czterech latach wraca z nowym albumem „The Best Day”. Zapowiadający wydawnictwo utwór tytułowy może napawać optymizmem każdego fana talentu Moore’a czy Sonic Youth. Życiowa witalność, energia i harmonia. „Oto człowiek z pragnieniem życia (…) który swoje zrobił i chce Cię zabrać do domu” -śpiewa.

To może być jego najlepszy solowy album. I to z pewnością za sprawą towarzyszących mu muzyków: Jamesa Sedwardsa (gitara), Deba Googe’a z My Bloody Valentine (git. basowa) i kolegi Steve’a Shelley’a z Sonic Youth (perkusja). Charakterystyczny zgiełk gitar, ale i ballady na 12-strunowej gitarze akustycznej.

Z okładki spogląda matka Moore’a i pies, podczas kąpieli na Florydzie, w 1940 roku. Zdjęcie zostało wybrane, bo przywodzi na myśl rodzaj spokoju i beztroski w czasach, gdzie nie zawsze nam jest to dane. ” Dobrze mi się teraz żyje, więc  pewnego rodzaju dźwięk przyjemności jest na tej płycie. Dlatego też to zdjęcie tak pasuje, bo doskonale oddaje mój obecny stan” – jak wyznaje dla dziennika Guardian.

30 listopada wystąpi w Czechach (Lucerna Music Hall, Praga) – występ solowy.

Thurston Moore – „The Best Day” (2x Lp, cd, mp3, flac) – premiera 21 listopada br. Wydawca: Matador Records.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów