HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Terapeutyczna moc muzyki

Nie od dziś wiadomo, że muzyka ma ogromny wpływ na człowieka również w strefie „pozamuzycznej”. Odgrywa w ielką rolę w postrzeganiu otaczającej rzeczywistości, generuje konkretne emocje, a nawet wspiera procesy uczenia. Ale muzyka ma jeszcze jedno zbawienne działanie – skutecznie poprawia nastrój. Czy zatem ulubione utwory mogą się okazać lekiem na jesienną chandrę? Warto się o tym przekonać. W platformie streamingowej TIDAL można znaleźć gotowe pigułki na spadek nastroju w postaci wyjątkowych playlist.  

 

Jesień jest okresem, w którym częściej niż zwykle dotyka nas uczucie przygnębienia, smutku i beznadziei. Zachmurzone niebo, dłuższe noce, niska temperatura i opadające liście nieubłaganie zapowiadają, że nadszedł okres coraz częstszych spadków nastroju. Na szczęście, okazuje się, że istnieją proste i przyjemne, pozamedyczne sposoby walki z tym zjawiskiem. Naukowcy na całym świecie są zgodni co do tego, że dźwięki, angażując nasz mózg, sprawiają, że odczuwamy przyjemność. Dr. Jonathan Burdette, neurolog z Wake Forest Baptist Medical Center twierdzi, że nie ma znaczenia, czy słucha się Bacha, The Beatles, Brada Paisleya czy Bruno Marsa. Nie rodzaj muzyki ma bowiem znaczenie, ale nasza percepcja danego utworu, bo to ona uruchamia w mózgu obszar odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności.

 

 

Muzyka niesie ze sobą też inne dobrodziejstwa. Kiedy słuchamy bardziej dynamicznych utworów, serce przyspiesza, mamy więcej energii i czujemy się pobudzeni. Te spokojniejsze wyrównują oddech i działają kojąco. W obu przypadkach, dodatkowe działanie na neuroprzekaźniki i produkcja hormonów takich jak na przykład dopamina, przyczynia się znacząco do poprawy naszego nastroju. Burdette zauważa, że muzyka może nawet pełnić role terapeutyczne.

 

 

Platforma TIDAL, mając na względzie terapeutyczną moc muzyki i chcąc wyjść naprzeciw jesiennej chandrze, przygotowała specjalne playlisty:

 

„Roztańczona jesień” to zbiór wielkich przebojów, które przywodzą na myśl tylko pozytywne skojarzenia,

 

https://tidal.com/playlist/4a56d71a-d48d-43c5-822b-a90a39514a0b

 

a „Rockowa energia na jesień” to zastrzyk prawdziwej werwy i motywacji

 

 

https://tidal.com/playlist/52d08e7d-f7bc-4aba-9102-1fa6e3b124eb

 

 

O TIDAL:

TIDAL to globalna platforma rozrywkowa stworzona dla fanów przez artystów z całego świata. Użytkownicy TIDAL cieszą się dostępem do unikalnej zawartości, która bezpośrednio łączy artystów z fanami na wiele sposobów. Serwis oferuje bezstratną jakość dźwięku – jak na płycie CD, wideo o wysokiej rozdzielczości, możliwość odkrywania nowych artystów poprzez TIDAL Rising i unikalne przeżycia dzięki TIDAL X. TIDAL jest dostępny w 52 krajach z katalogiem ponad 50 milionów utworów oraz 190 000 materiałów wideo w wysokiej jakości. Więcej informacji na stronie www.tidal.com.

Obserwuj TIDAL: https://facebook.com/tidal, https://twitter.com/tidalhifi i https://instagram.com/tidal/

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów