HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Strzelają Fajerwerki – debiut zespołu BAO.

Zespół BAO z Chrzanowa wydał 24 czerwca swój pierwszy autorski album o nazwie „Fajerwerki”. Płyta przepełniona jest żywą i energiczną muzyką w klimacie funku i rock and rolla. Piosenki opowiadają historie otaczającego nas świata. „Posłuchaj o tym jak bezdomny pies – Murzyn znalazł swoje miejsce oraz jak zakończył się wielki Bal. Poznaj opowieść o niewinnej miłości nastolatków, dowiedz się dlaczego Ona mnie nie lubi, a po wszystkim wyskocz z nami na Piwko.”

Krążek promują już w sieci dwa teledyski do singli „Wulkan” i „Kiedy”.

Chrzanowskie BAO, to grupa rockowo/popowo/funkowa wielokrotnie wyróżniana w ogólnopolskich przeglądach zespołów. Laureaci takich festiwali jak PifPaf w Gdyni, Zimowa Giełda Piosenki w Opolu czy Faza&Spazm Katowice. Znani z występów obok takich gwiazd jak Kasia Kowalska, Piersi czy Kult. 24 czerwca, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Fajerwerki”. Jak sami opisują, „Fajerwerki są kolorowe, głośne i zadziwiające, dlatego tak nazwaliśmy naszą debiutancką płytę. Poczuj jak przechodzi Cię dreszcz i baw się razem z nami”. Cała płyta epatuje wręcz wakacyjnym i tanecznym nastrojem. Obfituje ona w energiczną i żywą muzykę, przez którą nie jeden już się zapomniał i zaśpiewał swój ulubiony refren “Oddałbym wszystko jej lecz ona mnie nie lubi”, “Everything is gonna be alright” czy „Wyskocz na Piwko”. Na płycie znajduje się 13 utworów jednak tylko 12 z nich, można posłuchać i pobrać w internecie. Krążek „Fajerwerki” promują w sieci dwa teledyski: „Wulkan” i „Kiedy”, a jeszcze w te wakacje pojawi się kolejny klip.

Od wybicia godziny premiery, płyta dostępna jest:

– w wersji fizycznej możliwa do nabycia za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie: www.bao.art.pl/sklep lub bezpośrednio na koncertach
– na kanale youtube: www.youtube.com/user/baoofficial
– na stronie internetowej: wwwbao.art.pl/muzyka
– na Spotify, iTunes, Apple Music, Google Play, Amazon, Rhapsody, Tidal oraz Deezer

Nasza muzyka to jeszcze nie wszystko!

W ramach części koncertów mają odbywać się również wystawy Mateusza Feliksika autora okładki i grafiki płyty oraz ilustracji do utworów BAO. Motywy graficzne są widzialnym uzupełnieniem twórczości muzyków, dlatego nie można przegapić okazji zobaczenia oryginalnych i barwnych szkiców oraz prac tego artysty.

Cytaty o zespole:

„W ogólnym marazmie i tym co dominuje w naszej muzyce, BAO reprezentują wreszcie coś prostego i bezpretensjonalnego. Najbardziej ujęło mnie to, jak z równą swobodą i w zasadzie bez żadnej różnicy śpiewają i po Polsku, i po Angielsku – a to jest dziś strasznie rzadkie.” – Piotr Metz, Radio Kraków

„Grają bez udziwnień, ich teksty trafiają w punkt, a publiczność na koncertach świetnie chłonie energię, jaką przesyła zespół.” – Michał Kazulo (Radio Wrocław)

„Ta funkowa, dzika wibracja wycina w pień niektóre nieudane debiuty ostatnich lat. Wybuchowa zawartość krążka nie kończy się na nazwie. Ona się od nazwy zaczyna.” – Sanestis Hombre (bloger)

„Osobiście mocno trzymam za chłopaków kciuki, bo widzę w nich duży potencjał, żeby wstrząsnąć polskim rynkiem muzycznym, tak, jak zrobił to chociażby organek. Życzę im tego z całego serca.” – Łukasz Ignatow (wybieramkulture.pl)

„BAO udowadnia, że młode polskie zespoły potrafią stworzyć muzykę, która z powodzeniem mogłaby pojawić się na letnim festiwalu.” – (Radio Emiter)

kiedy

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów