HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

„Człowiek ze Złotym Uchem” zaprasza!

Soundedit’15 – spotkania, warsztaty i koncerty, „Człowiek ze Złotym Uchem” zaprasza!

Soundedit_poster_net

Siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia już 22 października i potrwa trzy dni. Podczas tegorocznego święta dobrego brzmienia nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” otrzyma pięciu artystów. Organizatorzy zapraszają na spotkania z muzykami w salonach Empik i przedstawiają pełny program warsztatów. Łódź czeka również na wyjątkowy seans „Metropolis”!
W festiwalowy czwartek 22 października od godz. 11:00 w Klubie Wytwórnia całodniowe branżowe szkolenie firmy ESS Audio, które poprowadzi Vincent „Vinnie” Perreux. Realizator dźwięku tras Muse, U2 i wielu innych gigantów estradypodzieli się z uczestnikami warsztatów swoim olbrzymim doświadczeniem.
Tego samego dnia o godz. 17:00 w Empiku w Manufakturze odbędzie się spotkanie z Józefem Skrzekiem, tegorocznym laureatem nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Statuetki Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Sir Bob Geldof, Roger Glover, Wojciech Waglewski oraz Leszek Biolik.

 

Bob_Geldof_Soundedit_press_small  Jozef_Skrzek_Soundedit_press

– Producenci muzyczni mogą być utożsamiani z producentami filmowymi, są „chłopcami z zaplecza” i często pozostają poza radarem. Jak z wszystkim – niektórzy zostają docenieni, niektórzy nie, zwykle wpływ mają na to artyści, dla których producenci pracują – mówi Roger Glover,basista Deep Purple, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.
Dzień później – 23 października od godz. 11:00 warsztaty poświęcone przygotowywanej przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z GAD Records i Festiwalem Soundedit „Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”. Ich gośćmi będą: Michał Wilczyński (szef GAD Records), Maciej Polak (Analogia.pl), a także kompozytorzy i twórcy: Władysław Komendarek, Kapitan Nemo, Józef Skrzek i Konrad Kucz.
W festiwalowy piątek o godz. 17:00 w Empiku w Manufakturzespotkanie z muzykami projektu „Metropolis”: Agnieszką Makówką, Igorem Gwaderą oraz Władysławem Komendarkiem.

Leszek_biolik_Soundeditpress2   Roger_Glover_Soundedit_press_small

Trzeciego dnia festiwalu ponownie od godz. 11:00 w Wytwórni odbywać się będą prezentacje i warsztaty. Po południu zorganizowane zostaną sesje Q&A z Wojciechem Waglewskim i Rogerem Gloverem, które poprowadzi Piotr Metz.
Pełen program warsztatów i całego Soundedit jest dostępny tutaj:
https://soundedit.pl/2015/index.php/pl/program/
– Spodziewamy się w tym roku rekordowej frekwencji. Choć na Soundedit zawsze dzieje się bardzo dużo, to tak bogatego programu nie mieliśmy jeszcze nigdy. Wielomiesięczna praca już za kilka dni przyniesie efekty, o których długo będzie się jeszcze mówiło. Już teraz o Soundedit’15 jest głośno w mediach w całej Polsce. Czy sprostamy wszystkim oczekiwaniom? Przyjdźcie i przekonajcie się sami! – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Wojciech_Waglewski_Soundedit_press_small

Wydarzeniem unikatowym będzie seans filmu „Metropolis”, który rozpocznie się po koncercie Sir Boba Geldofa w sobotę 24 października o godz. 23:00 w Klubie Wytwórnia. Podczas projekcji ścieżkę dźwiękową na żywo wykonają: Agnieszka Makówka (sopran), Igor Gwadera (gitara elektryczna) i Władysław Komendarek (instrumenty elektroniczne).

SE_15_logo_net

Hasło Festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”. Chcemy powiedzieć każdemu z uczestników, że każdy może być, jest i będzie własnym, indywidualnym brzmieniem. Ty też! Choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką! Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi – miasta, w którym kultura brzmi najlepiej!

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów