HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

„Człowiek ze Złotym Uchem”

soundedit16_poster_netTegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit zaskakuje najbardziej rozbudowanym i zróżnicowanym programem w historii wydarzenia. Organizatorzy 8. edycji łódzkiego festiwalu wychodzą poza mury Klubu Wytwórnia, zapraszają na warsztaty, przygotowują unikatowe koncerty oraz nagradzają czterech wybitych artystów.

Długą listę znakomitych gości, którzy pojawią się na Soundedit ’16 otwiera Brian Eno. Muzyk, kompozytor i producent w sobotę 29 października (sobota) otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”. Wcześniej spotka się z festiwalową publicznością, a 30 października (niedziela) o godzinie 17:00 w Fabryce Sztuki zaprezentuje autorską instalację „The Ship”.

Statuetki Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Adam Nowak oraz Alec Empire – obydwaj spotkają się również z festiwalową publicznością. Nagroda „Człowieka ze Złotym Uchem” zostanie także pośmiertnie przyznana Sir George’owi Martinowi. Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbędzie się 29 października o godz. 20:00 w Klubie Wytwórnia.

Tego samego dnia Peter Murphy zagra wyjątkowy koncert akustyczny, na który złożą się utwory z solowego repertuaru artysty, jak i utwory kultowego zespołu Bauhaus. Po uroczystej Gali na scenie pojawi się również grupa Raz Dwa Trzy wraz z zaproszonymi gośćmi: Brodką, Dawidem Podsiadło oraz Kwartetem Henryka Miśkiewicza i Orkiestrą ICON.

W piątek, 28 października w Klubie Wytwórnia w ramach Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej organizowanej wraz z Narodowym Centrum Kultury wystąpią: Kamp!, Heart & Soul, A_GIM oraz Pin Park. Wisienką na torcie tego dnia będzie koncert rewolucyjnego berlińskiego zespołu Atari Teenage Riot. Lider grupy – Alec Empire – przygotuje na afterparty specjalny set DJ-ski złożony z utworów polskich twórców muzyki elektronicznej.

Na zakończenie Soundedit’16, w niedzielę 30 października w Filharmonii Łódzkiej koncert w ramach trasy promującej album „Clashes” zagra Brodka. W sprzedaży zostały ostatnie bilety. Można je zamawiać za pośrednictwem systemu bilety24.pl. Również w niedzielę – przed koncertem, o godz. 13:00 – zapraszamy do salonu Empik w Manufakturze. Artystka spotka się z fanami.

Festiwal Soundedit wspólnie z Radiem Łódź zorganizowało cykl koncertów Soundedit Spotlight. Finalistka – Daria Zawiałow wystąpi w sobotę (29 października) na dużej scenie w Klubie Wytwórnia. Tu również zostanie zaprezentowany teledysk, który zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez Kino Bodo.

Tradycyjnie podczas łódzkiego festiwalu nie zabraknie szkoleń i warsztatów. W czwartek, 27 października organizatorzy zapraszają na dzień branżowy, który wypełnią szkolenia z przygotowania, projektowania, wykorzystania najnowszych narzędzi i obsługi systemów nagłośnieniowych. W piątek i sobotę od godz. 12:00 w Klubie Wytwórnia odbędą się spotkania i warsztaty, których szczegółowy program można znaleźć na stronie: https://soundedit.pl.

Szczególnie zapraszamy na cztery panele przygotowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek Producentów Audio-Video (ZPAV): „Rejestruj on-line, zarabiaj w realu”, „Rynek producentów niezależnych w Polsce”, „Co posiadam, co mogę kupić, co sprzedać?”, „Tantiemy w sieci. Jak wygrać z YouTubem?”

To nie koniec atrakcji związanych z Soundedit ’16! Od 20 października w Kinie Bodo trwa filmowa uczta. Organizatorzy zapraszają na projekcje filmów muzycznych: „20 000 dni na Ziemi”, „Amy”, „Berlin Calling”, „Control”, „Don’t Look Back”, „Joe Strummer. Niepisana przyszłość”, „Uwaga Mr. Baker” i „Sztuka rapu”.

10 stycznia 2017 r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w ramach Soundedit ’16 odbędzie się wyjątkowy koncert Projektu „Metropolis”. Igor Gwadera, Agnieszka Makówka i Władysław Komendarek wykonają na żywo ścieżkę dźwiękową do słynnego filmu. Koncert będzie rejestrowany i wydany na płycie CD. Już teraz możemy ogłosić, że artyści wystąpią również 30 stycznia w Szczecinie!

Od ośmiu lat staramy się, by na Soundedit każdy miłośnik dobrej muzyki, bądź branżowy specjalista znalazł coś dla siebie. Cieszymy się również, że dzięki podpisanej umowie z Łódzkim Centrum Wydarzeń Festiwal Soundedit ma zapewniony stabilny rozwój przez dwie kolejne edycje.

Karnety na wydarzenia Soundedit ’16 w klubie Wytwórnia będą kosztować 140 zł. Bilety na poszczególne dni kosztują 80 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, oraz w kasie Klubu Wytwórnia (Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, [email protected]). Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pojawią się na w Klubie Wytwórnia z Kartą Absolwenta otrzymają 10 % zniżki. Na niższe ceny biletów mogą liczyć widzowie Kina Bodo. Bilety na koncert projektu „Metropolis” w Polskim Radiu (w cenie 60 zł) dostępne tutaj.

Hasło Soundedit ‘16 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów