HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Pospolite Ruszenie..

Połączenie różnych światów: muzyka dawna i rock.

Pospolite Ruszenie - Troja - zespol_002Pospolite_ruszenie_Troja_zespolowe

Połączenie różnych światów: muzyka dawna i rock.
Debiutancka płyta zespołu Pospolite Ruszenie to pozycja niezwykle świeża na naszym rynku fonograficznym. Wydawnictwo (zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej) prezentuje współczesne spojrzenie na mniej lub bardziej znane dzieła polskiego średniowiecza, renesansu i wczesnego baroku.
Oparte m.in. na twórczości Mikołaja Gomółki, Władysława z Gielniowa, Wacława z Szamotuł czy Mikołaja Sępa Szarzyńskiego rockowe hymny Pospolitego Ruszenia tworzą zupełnie nową jakość, malując w wyobraźni słuchacza sceny z zamierzchłych dziejów Państwa Polskiego. Pomagają w tym niezwykle bogate aranżacje. Typowo rockowemu instrumentarium towarzyszą różnorodne wokale, skrzypce, lira korbowa, dudy, flety, bombardy, fidel, lutnia i wiele innych instrumentów dawnych i etnicznych.

PR_front

Na płycie znajduje się 10 kompozycji. Zespół postawił na różnorodność: oryginalne tematy przeplatają się ze współczesnymi motywami, a całość podana jest głównie w ostrym, rockowym sosie, jednak do głosu dochodzą również inne inspiracje – chociażby muzyką jazzową, funkiem, folkiem, rockiem progresywnym, czy ekstremalnym metalem.

Logo 2014

digipack-pr

Jeśli słuchając tej płyty poczujesz nieodpartą chęć, aby wtórować śpiewem lub zagrać samemu na instrumencie, nie wahaj się, to naturalny odruch, albowiem nasze utwory
„są łacniuchno uczynione, Prostakom nie zatrudnione, Nie dla Włochów, dla Polaków, Dla naszych, prostych domaków”.
(Mikołaj Gomółka o swoim Psałterzu).

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów