HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Patrycja Kamola promuje płytę „Nadejdzie lepszy czas”

Moja nowa płyta „Nadejdzie lepszy czas”, jest dla moich muzycznych fanów taką popową niespodzianką – mówi Patrycja Kamola. Do tej pory kojarzona byłam głównie z jazzem, ale po sukcesie swojej pierwszej solowej płyty „Czekając na miłość”, która w strefie niezależnej otrzymała status „złotej płyty”, chcę udowodnić, że można być wokalistką i muzykiem uniwersalnym. Moim celem było ukazanie subtelnych połączeń kilku stylów muzycznych wywodzących się swoimi korzeniami z jazzu i muzyki pop, a jednocześnie wraz z towarzyszącym mi zespołem, chciałam przenieść słuchaczy w magiczny świat własnych kompozycji i tekstów pisanych przeze mnie pod wpływem różnorakich towarzyszących mi emocji. Zarówno w nagraniach studyjnych mojej nowej płyty, jak i obecnie na scenie koncertowej, towarzyszą mi wspaniali muzycy: gitara Robert Ściubilecki, gitara basowa – Sławomir Kosmala, instrument klawiszowe – Maciej Janus i perkusja – Marcin Tokarski. Wydawnictwo promują dwa teledyski do piosenek „Jak drogie są marzenia” i tytułowego „Nadejdzie lepszy czas”, które to obecnie szturmem zdobywają kilkanaście lokalnych i ogólnopolskich list przebojów – dodaje Patrycja Kamola.

Patrycja Kamola – absolwentka Wokalistyki jazzowej Uniwersytetu Zielonogórskiego i studiów magisterskich na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest wychowanką Briana Fentressa czarnoskórego wokalisty zwanego „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce”, pedagog śpiewu – Bogumiły Tarasiewicz i Katarzyny Mirowskiej – jednej z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Patrycja Kamola jest również laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych. W 2014 r. koncertowała prezentując autorski projekt muzyczny „Jazz Vocal Night”, ukoronowaniem którego był koncert z Mike Russellem – amerykańskim gitarzystą oraz zdobywcą statuetki Grammy. W 2015 r. artystka rozpoczęła cykl nowych koncertów „Blues Vocal Night”, do którego zaprosiła Jacka J.J. Jagusia – pięciokrotnego zdobywcę tytułu „najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce”. W tym też roku Patrycja Kamola, wystąpiła na jednej scenie z legendarną gitarzystką Michaela Jacksona – Jennifer Batten, a także zainaugurowała, XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Krokus Jazz Festiwal”. Jej własna interpretacja wykonanego w ramach tego Festiwalu standardu jazzowego „In Walked Bud” została umieszczona na płycie „Czas na jazz” i była wielokrotnie emitowana w I Programie Polskiego Radia, gdzie wokalistka została wyróżniona tytułem „Jazzowy polski debiut 2017 roku”.

W 2016 roku artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim najnowszym przedsięwzięciem muzycznym „Polskie Złote Przeboje”, który był powrotem retro do czasów okresu XX – lecia międzywojennego. Zaśpiewała także w ramach Ogólnopolskich Zaduszek Jazzowych i Ogólnopolskiego Festiwalu Fryderyka Chopina, gdzie zaprezentowała pieśni i utwory mistrza, specjalnie zaaranżowane przez wokalistkę w klimacie muzyki jazzowej oraz na specjalne zaproszenie organizatorów, wystąpiła z koncertem na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Róże Jazz Festival”.

Za swoją działalność sceniczną oraz naukową w zakresie „sztuki muzycznej”, artystka otrzymała trzykrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz tytuł „Osobowość roku” w kategorii: kultura. W swoim dorobku ma ona udział w sesjach nagraniowych 4 płyt: „Czas na jazz – The Breath of young jazz”, „Młodzi Artyści Śpiewają”, „Wesołych Świąt”, i „Oblicza jazzu”, a listopadzie 2016 roku wydała swoją debiutancką płytę: „Czekając na miłość”, która po kilku miesiącach sprzedaży osiągnęła status „złotej płyty”. Obecnie wokalistka promuje swoją najnowszą płytę „Nadejdzie lepszy czas”.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów