HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Oberschlesien – 13. listopada w Progresji.

unnamedOberschlesien

Momy do Wos slonski maszkiet!

Oberschlesien – zespół założony przez Marcela Różankę i Michała Stawińskiego. W 2012 roku finaliści Must Be The Music – podczas rozgrywki finałowej, zgromadzili największą publiczność w historii programu. Numer „JO CHCA” przygotowany specjalnie na potrzeby programu, cover niemieckiej grupy „Rammstein”, do tej pory jest jednym z mocno rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez zespół.

Od tego czasu zespół wydał 2 albumy studyjne: „Oberschlesien I” i „Oberschlesien II”.
„Nowa dyskietka Oberschlesien zawiera ganc dobre kompozycje. Zresztą fach muzyków z Pjekar Ślůnskich nie jest nowinką, ale „II” w porównaniu do „I” wyłania się jako materiał o wiela bardziej dojrzały, może nie tyle inszy, co debiut, ale bardziej spójny i świadczący o ukształtowanej tożsamości kapeli. Zespół niemalże hekluje kolejne utwory w swej drobiazgowej, a zarazem dosadnej formie. W zawartości „II” ni ma ajnfachowych zagrywek, ani rzympolenia, nie jest to też dzieło smarków. Sam so ino porządne numery, część idealna do podróży autobaną abo na koncerty („Ajza”, „To nie sen”, „Strach”, fest dobry „Orzeł”), część o walorze rychtig refleksyjnym („Samotny”, „Krzyż”), nawet wzbudzającym ała na hercu („Niechciane dzieci”, „Boży gniew”) lub sięgającym dziedzictwa literackiego Fryców („Król Olch”).”
Konrad Sebastian Morawski Magazyn Gitarzysta

„Samotny” przez 2 miesiące gościł na LP3; „To nie sen” ponad 3 miesiące na Turbo Top w Antyradiu.

Industrial metal powrócił w nowoczesnej formie, z elektronicznymi smaczkami, z mocnymi, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi tekstami w gwarze śląskiej, czasem śpiewanymi, czasem melorecytowanymi podniosłym, niskim głosem Michała Stawińskiego.
Oberschlesien definiuje nasze czasy, zarówno w tekstach utworów, jak i w muzyce. Poruszają tematy ważne i trudne – Samotny, Niechciane Dzieci, Strach, pojawiły się teksty o zabarwieniu patriotycznym – ORP Orzeł, Powstaniec, o zniewoleniu – Robot, dotykają miłości – To nie sen, swoistej „ojcowizny”– Richter, Szola.
W kilka lat wypracowali tzw. „modę na śląskość”. Szczerość przekazu i determinacja jak towarzyszy zespołowi pozwala napisać, że są bezkonkurencyjni.

W 2015 Oberschlesien zagrał koncert akustyczny w Muzycznym Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, gospodarzem programu był Wojtek Mann.

W październiku 2015 roku zespół zarejestrował DVD z orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej pod batutą Adama Sztaby, w Operze Sląskiej w Bytomiu – premiera listopad 2016. Aranżacje numerów przygotował Adam Sztaba.

Po kilku zmianach osobowych, wykrystalizował się obecny skład zespołu:
Michał Stawiński – wokal, Marcel Różanka – perkusja, Tomasz Andrzejewski – gitara, Wojtek Jasielski – gitara, Adam Jurczyński – gitara, Łukasz Sztaba – klawisze.
Obecnie muzycy pracują na 3 albumem zespołu – Oberschlesien III”, planowana premiera w 2017 roku. Płytę poprzedzi kilka singli, pierwszy już niebawem.
Oberschlesien w kilka lat zagrał ponad 250 koncertów, zapełniając sale w klubach i gromadząc rzesze publiczności na koncertach plenerowych, w tym większość znaczących festiwali w kraju – dwukrotnie Jarocin Festiwal, Cieszanów, Przystanek Woodstock, Rockowe Igrzyska na Górze św. Anny, Around The Rock, trasę z formacją Skindred, Rocket Festiwal – Torwar Warszawa, Arena w Poznaniu, Arena w Gdyni, Arena w Lublinie, Arena w Szczecinie, Energia Wolności Festiwal Londyn – The Dom Tuffnel Park, Arena w Oberhausen, Ostrava w plamenech…

Oberschlesien wspiera wiele akcji charytatywnych, odwiedza placówki oświatowe – szkoły, przedszkola. Cykliczne stały się spotkania z najmłodszymi fanami – dziećmi od 2,3 lat do …..organizowane pod hasłem Oberbajtel.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów