HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Nowa płyta K-of-M „Siłami Natury”

Chciałbym poinformować, że ukazała się moja autorska płyta nosząca tytuł „Siłami Natury”.

Tym razem mój osobisty styl hate-jazz ewoluuje w kierunku muzycznej melancholii rodem z planu dramatu filmowego. Staram się rozwijać własny język muzyczny i uplastyczniać go pod kątem obrazu i dźwięku. Pomagają mi w tym znakomici goście: Wojciech Pilichowski (bas bezprogowy), Dave Latchaw (instr. klawiszowe), Mateusz Smoczyński (skrzypce), Piotr Krzemiński (trąbka), Mieczysław Grubiak (saksofon tenorowy), Michał Borowski (saksofon sopranowy), Mieszko Służewski (harmonijka ustna) i Piotr Kelm (skrzypce).
Jest to płyta w której po raz pierwszy gitara akustyczna wykorzystana jest w każdym utworze i odgrywa ważną rolę, choć nie jest to wiodący instrument. Stawiam też na inne barwy, w których instrumenty dęte i smyczkowe nadają muzyce klasycznego, wręcz symfonicznego tchnienia. Są też sample wokalne, głównie w stylu gothic cinematic, instrumenty etniczne oraz efekty dźwiękowe przedstawiające zjawiska naturalne, gdyż koncepcja nadrzędna to idea propagowania (i ochrony) szeroko pojętej przyrody na podstawie dekalogu Św. Franciszka z Asyżu, a przy okazji popularyzacji łaciny (tzw. martwego języka). Sfera harmoniczna, aranżacje, wolne tempa utworów jak i melodyka ma nas zobligować do poświęcenia odrobiny więcej czasu na obcowanie z tą muzyką, gdyż w pierwotnym zamyśle chciałem zrealizować coś „do słuchania …z mocnymi akcentami”, niekoniecznie stawiając na gitarową ekwilibrystykę.
Sugestywne tytuły :”Las samoobsługowy”, „Od czasu do czasu bezwietrznie”, „Wypuszczając żółwia do oceanu”, „Oddech podwodnego miasta” czy „Artefakty codzienności”, mają za zadanie skłonić do skorzystania z bogactwa własnej wyobraźni. Całość liczy 10 utworów.

Jednominutowy odsłuch każdego utworu z płyty jest tutaj:

Teledysk do utworu „Las samoobsługowy”:
https://youtu.be/WRAwC82Thok

Info o płycie „Siłami Natury” tu:
https://kofm.pl/?page_id=139

Krzyszt of Misiak (K-of-M)

www.kofm.pl
www.facebook.com/KofMguitar
www.facebook.com/KrzysztofMisiakKofM

Krzysztof Misiak (gitarzysta, kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Dramatycznego w Płocku)
Współpraca: ex-CHYLIŃSKA, Marek Biliński, Mietek Jurecki, 3 Jazz Soldiers, Ryszard Wolbach, (K.Ścierański, W.Pilichowski, M.Raduli, G.Bissonette, T.Łosowski, P.Bańka, Virtual Jazz Re@lity, S.Neale, J.Pelc)

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów