HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Najnowsza EPka Rigor Mortiss

Najnowsza EPka Rigor Mortiss

Rigor Mortiss fot. Piotr Kaczmarek (1)

66 x brud
Najnowsza EPka Rigor Mortiss

Formacja Rigor Mortiss wróciła na scenę po 20 latach w mocny, ale dostojny sposób. Na początku listopada zespół wystąpił na Wrocław Industrial Festivalu i z tej okazji wydał nową EPkę zatytułowaną „Brud”. Krążki, które pojawiły się na koncercie były preludium tego co szykuje zespół, bowiem światło dzienne ujrzało jedynie 66 egzemplarzy ręcznie numerowanych przez samych muzyków.

Rigor Mortiss fot. Piotr Kaczmarek (2)

– Utwór „UOUD” to stary numer, sprzed dwudziestu laty w nowej aranżacji. Energia młodych – Gosi Florczak na samplerach i Grześka Chudzika na basie – dała jednak zupełnie nową przestrzeń. „Krafsa Mig På Ryggen” to pierwszy na krążku numer o miłości podany w sposób ironiczny – „podrap mnie po plecach”. „Brud” to już czyste emocje, żyły wyprute z ciała i wszystkie wnętrzności rozwibrowane do granic wytrzymałości organizmu odbiorcy. Jazda po najwyższych rejestrach. A na zakończenie po prostu czysta, nieskazitelna „Miłość” – ukojenie dla skołatanego serca. Cała EPka to podróż przez naszą ludzką naturę, ze wszystkimi jej odcieniami – tutaj niestety z zaznaczonym w głównej mierze BRUDEM! – opowiada o płycie Maciek Stoliński, wokalista i współzałożyciel zespołu.
– Zaznaczyć trzeba, że tylko „UOUD” jest starym numerem. Pozostałe trzy powstały w tym roku i nagraliśmy je już w nowym składzie z Małgosią i Chudym – dodaje Jacek Sokołowski, współzałożyciel i perkusista zespołu.

Choć na płycie znalazły się cztery kawałki, to trwa ona aż 43 minuty.
Okładka wykonana jest z szarego, ekologicznego kartonu, na którym muzycy własnoręcznie naspray’owali logo, a potem ręcznie ponumerowali 66 egzemplarzy. Płyta niemalże w całym nakładzie rozeszła się podczas festiwalu. Kilka pojedynczych egzemplarzy można nabyć bezpośrednio od zespołu poprzez ich profil na FB.

Rigor Mortiss reaktywował się po 20 latach z okazji wydania archiwalnych materiałów nakładem Requiem Records. Premiera płyty, jak również pierwszy koncert zespołu odbyły się w Warszawie podczas imprezy „Old Skull”. Rok później formacja wzięła udział w projekcie „Miniatury” Eugeniusza Rudnika. Podczas oficjalnej premiery w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” muzycy zaprezentowali utwór „Cyborgernas Bön”. We wrześniu tego roku wystąpili na Requiem Festiwalu. Zagrali również kilka koncertów między innymi wspólny z Die Krupps i The Red Paintings. W tym roku przyszedł również czas na jeden z ważniejszych festiwali industrialnych w Polsce – Wroclaw Industrial Festival. Gdzie będziemy mogli zobaczyć ich w przyszłym roku? Tego muzycy jeszcze nie zdradzają.

Więcej informacji:
Katarzyna Andrzejewska-Szuba

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów