HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Muzyka w kadrze

3 sierpnia godz. 21:30

Poziom 0

Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Ziętka 1, Katowice

SILENT DISCO NOS // Before Off Festival / After wystaw Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

 

NOS

Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś aka Kolektyw NOS trzy kanały, trzy linie melodyjne, trzy taśmy profesjonalne, trzy sytuacje, trzy małe szaleństwa.

 

 

 

SURE SHOT 
Wystawa fotografii muzycznej
Joanna „Frota” Kurkowska & Michał Murawski
Kurator: Adrian Chorębała

Galeria 0
03 – 27 sierpnia 2017
Wernisaż: 3 sierpnia godz. 20.00 

Wystawa towarzysząca OFF Festival 2017

Czas koncertów i festiwali to współczesne bachanalia. Lekarstwo na codzienność, a wiadomo „nic mnie tak nie dojeżdża jak codzienność” . Oderwanie od rzeczywistości za pomocą muzyki granej na żywo jest dla wielu nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale przechodzi w naturalny styl życia. Joanna „Frota” Kurkowska i Michał Murawski to stali bywalcy koncertów i festiwali. Obserwatorzy i jednocześnie uczestnicy przestrzeni, w której „Wszystko płynie w swoim rytmie. Wściekła muzyka nadaje rytm.
Wśród przyjaciół czas wolniej płynie” . Prace tej dwójki fotografówi to ilustracja tego, że „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. To życie wygląda tak dobrze na fotkach” . Dokumentacja odmiennego stanu świadomości, kiedy zaczynają działać endorfiny powstałe wskutek radości słuchania muzyki na żywo.

Joanna „Frota” Kurkowska i Michał Murawski dzielnie walczą w fosach o dobre ujęcia. Dokumentują los ludzi skazanych na wieczną tułaczkę między festiwalowymi scenami. Kradną także chwile z życia artystów i łapią momenty, które później możemy zabrać ze sobą jako wspomnienie do domu. Ich zdjęcia pokazują osobny gatunek ludzi, dla których muzyka pełni rolę współczesnej religii i programową ucieczkę. Fotografie pokazują z jednej strony zwyczajność koncertowego festiwalowego życia, z drugiej chwile pasji i swoistego „katharsis”. „Sure Shot ” to fotograficzna ballada o tych, którzy kochają muzyką i nie mogą bez niej żyć. – Adrian Chorębała

Joanna frota Kurkowska – Zawód fotografa umiejętnie łączy z pracą new media managera. Jako fotoreporterka, przez 7 lat współpracowała m.in. z Wirtualną Polską, Onetem, T Mobile Music czy z portalem Trojmiasto.pl. Prywatnie pracuje tylko na aparatach analogowych, które pomogły jej na nowo pokochać fotografię. Notorycznie zgłębia popkulturę, zatapia się w muzyce czy fotografii i rysunku, starając się jednocześnie przenosić wiedzę dotyczącą tych dziedzin do swojej codziennej pracy. W wolnych chwilach prowadzi fotobloga blog.skullcatcher.com, pochłania książki i komiksy oraz gra na konsolach przenośnych.

Michał Murawski / ishootmusic.eu, warszawski fotograf koncertowy. W swojej karierze początkowo związany ze sceną klubową, obecnie fotografuje zarówno koncerty kameralne, jak i dokumentuje duże festiwale (OFF, Opener Festival, Nowa Muzyka, Melt, Lolapallooza, Red Bull Music Academy Weekender). Autor m.in. fotografii okładkowych płyty Zbigniewa Wodeckiego i Mitch and Mitch czy też zdjęć w booklecie specjalnej edycji płyty „Mamut” Fisz Emade Tworzywo – „Supermamut”. Na koncertach odpoczywa od codziennej pracy… Bo po prostu lubi strzelać muzykę.

 

Keep it Open?
Antonina Konopelska & Piotr Urbaniec
Kuratorzy: Adrian Chorębała, Ewa Zawadzka
Galeria +, Rondo Sztuki

3-27 sierpnia 2017
Wernisaż: 3 sierpnia godz. 21.00
Sponsor Galerii+: BPSC
Wystawa towarzsysząca OFF Festival

Wystawa jako Lunapark. Przestrzeń galerii postrzegana jako laboratorium dla eksperymentów i magazyn przedmiotów, które poprzez nowy kontekst znajdują nowe znaczenie albo tracą pierwotną funkcję. Antonina Konopelska i Piotr Urbaniec zapraszają odbiorcę do gry i wyprawy, której stawka jest przygoda. Ich interwencje oparte są na swoistej opozycji. Rzeczywistość kontra surrealistyczny żart. Popkultura zmiękczająca sztukę elitarną. Odejście od konwenansów na rzecz radosnego tropienia absurdów i sekretnego życia obiektów.
Konopelska i Urbaniec zaproszeni na wystawę w Galerii + dostrzegli ukryty potencjał tego miejsca. Rondo jest dla nich centrum miasta, które odwiedzają i zaczynają poznawać. Budynek zlokalizowany jest na specyficznym skrzyżowaniu – i swą efemeryczną forma lustra w którym odbija się panorama śródmieścia i rezonuje zgiełk miasta prowokuje do wejścia w dialog z Katowicami. Dla artystów wystawa jest możliwością osobistej rozmowy z krajobrazem, który nieustannie się przeobraża i zadziwia. – Adrian Chorębała

_______________________________________________

Antonina Konopelska (1990) — absolwentka Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej profesora Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie, uczestniczka środowiskowych studiów doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autorka wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. The Wax of Poland, Emart Gallery, Nowy Jork, 2015) uczestniczka wystaw zbiorowych (m. in. A Process 2.0, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Tytano, 2016; Lektury, Galeria Salon Akademii, Warszawa, 2015; Masquerade, Centrum Fotografii, Sztokholm, 2012). Laureatka Nagrody Artystycznej Ministra Spraw Zagranicznych im. Jerzego Warchałowskiego, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne, stypendystka Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.

Piotr Urbaniec (urodzony 3 grudnia 1992 r. w Krakowie). Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych, promotor prof. Mirosław Bałka). W 2016 r. odbył rezydencję zorganizowaną przez Residency Unlimited w Nowym Jorku w ramach 1 nagrody w konkursie „Artystyczna Podróż Hestii”. Wygrał główną nagrodę festiwalu sztuki wideo In Out 2016 oraz w 2014 r. zdobył Grand Prix w konkursie Młode Wilki. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Swoje prace prezentował na licznych wystawach i pokazach filmowych m.in w CSW Zamku Ujazdowskim, na festiwalu “Short Waves”, w Roman Susan Chicago czy BWA Katowice.

 

 

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów