HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Muzyka gromadzi ludzi – ludzie gromadzą emocje…

organy

6 czerwca tego roku, o godz. 19:00, w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie przy pl. Stanisława Małachowskiego 1 odbędzie się koncert znamienitego wirtuoza muzyki organowej – Tomasza Adama Nowaka – laureata wielu międzynarodowych konkursów, jedynego Polaka w historii, który zajął pierwsze miejsce w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Organowej w Haarlem, w Holandii.

Koncert jest przeznaczony zarówno dla tych, którzy z muzyką poważną żyją na co dzień, jak również dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć magię mistrzowskich dzieł po raz pierwszy. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi w porozumieniu z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim św. Trójcy udostępnia przestrzeń do dialogu o najwyższych wartościach estetycznych i społecznych.

Wstęp wolny.

Wydarzenie poprowadzi znany oraz lubiany aktor teatralny i filmowy – Marek Frąckowiak.

Zapraszamy serdecznie!

 

Tomasz Adam Nowak

Ukończył studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Joachima Grubicha (1987 – dyplom z wyróżnieniem). Współpracy ze znakomitym pianista-pedagogiem Kajetanem Mochtakiem podczas studiów warszawskich zawdzięcza artysta decydujące dla artystycznego rozwoju impulsy. Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium u Franza Lehrndorfera, Amsterdamie u Ewalda Kooimana oraz w Paryżu u Marie-Claire Alain. Ukończył tez studia muzyki kościelnej w Wyższej Szkole Muzycznej w Essen. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych w Budapeszcie, Kamieniu Pomorskim, Lüneburgu, Berlinie, Wiesbaden, oraz – jako jedyny Polak w ponad 50-letniej historii konkursu – zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Organowej w Haarlem w Holandii. Koncertuje w większości krajów europejskich. Dokonał nagrań dla PR oraz niemieckich rozgłośni radiowych, jak tez nagrań płyt kompaktowych. W latach 1994-2008 wykonał w Niemczech, w cyklu koncertów, sześciokrotnie wszystkie dzieła organowe J. S. Bacha. W 2001 roku utrwalił komplet tych dzieł na 12 płytach kompaktowych. Jest profesorem organów i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold, jak też organistą w kościele św. Lamberta w Münster (Westfalia). Prowadzi międzynarodowe kursy z zakresu interpretacji i improwizacji organowej. Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi Europy. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Westfalskiego Festiwalu Organowego.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów