HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Mireille Mathieu mężatką?!

Mireille_MATHIEU_24

Mireille Mathieu znana jest ze swojej dyskrecji. Przez ponad 50 lat jej kariery nic nie wiadomo było o jej życiu uczuciowym. Na pytania o intymne życie zawsze odpowiadała wymijająco. Czyżby chwila nieuwagi w końcu pozwoliła medium odsłonić rąbka tajemnicy?

W ostatni poniedziałek, 6 czerwca, francuski Sun Times podał informację, że Mireille Mathieu była widziana z chłopakiem, gdy wspólnie wybrali się na zakupy do jubilera. W kilku najlepszych sklepach z błyskotkami ze szczególnym zainteresowaniem oglądali pierścionki z brylantem. Dokładnie takie, jakie zwykle zakłada się na palec lewej ręki z okazji zaręczyn.
Sun Times, powołując się na bliskich znajomych artystki, pisze o “szaleńczej miłości”. Znajomi pary twierdzą, że zaręczyny były nieuniknione.

Wtorkowy Paris Daily News poszedł o krok dalej. Zasugerował, że gwiazda znana z hitów takich, jak Une femme amoureuse, La Paloma adieu czy La Vie en Rose potajemnie wzięła ślub. Wygląda na to, że “słowik z Avinionu”, zamiast ogłosić zaręczyny ze swoją wieloletnią miłością, od razu postanowiła zasmakować małżeńskiego szczęścia. Według Paris Daily News ceremonia wśród kilku najbliższych przyjaciół i rodziny odbyła się kilka dni temu. Na początku tygodnia artystka była widziana z obrączką na palcu.

Po opublikowaniu obydwu informacji Twitter i Facebook oszalały. Część fanów Mathieu popadła w euforię. Dla wielu taka informacja spowodowała niemal żałobę – ich marzenia o związku z artystką runęły.
Reprezentanci 69-letniej artystki na pytania o małżeństwo odpowiadają jedynie: “bez komentarza”. Sama piosenkarka również nie wydała oświadczenia w tej sprawie.

Przez wszystkie lata kariery Mathieu na koncertach towarzyszyła jej matka. Czy teraz zastąpi ją mąż? Przekonamy się o tym już wkrótce. Artystka zawita do Polski na 3 koncertach w październiku, może wtedy poznamy wybranka jej serca.

Koncerty odbędą się :
18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu
20 października w Hali Torwar w Warszawie
22 października w Hali Gdynia Arena w Gdyni

Bilety dostępne są na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Ewa Siedlecka
Mail: [email protected]; tel: +48 502 066 614

Anna Westfal
Mail: [email protected]; tel: +48 502 179 444

Historię życia Mireille Mathieu czyta się prawie jak bajkę. To opowieść o dziewczynie z południa Francji, która dzięki talentowi, ciężkiej pracy i wytrwałości – osiągnęła pozycję jednej z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych piosenkarek świata.

Mireille Mathieu urodziła się w Awinionie, w Prowansji, 22 lipca 1946 roku jako najstarsza z czternaściorga dzieci Marcelle i Rogera Mathieu. Już we wczesnym dzieciństwie uwielbiała śpiewać, a jej idolkami były Edith Piaf i Maria Callas. W wieku niespełna 14 lat rozpoczęła pracę w fabryce kopert w rodzinnym mieście. Kilka lat później postanowiła spróbować swych sil w regionalnym konkursie piosenki „On chantait dans mon quartier” („Śpiewamy w naszej dzielnicy”). Wygrała za trzecim razem. Dzięki staraniom burmistrza Avinion udało się jej zakwalifikować do finału popularnego programu telewizyjnego „Tele Dimanche”.

Był 21 listopada 1965 roku.
Mireille zaśpiewała piosenkę „ Jezebel” z repertuaru Edith Piaf i glosami publiczności zdobyła pierwsze miejsce. Młodą, śpiewającą z niezwykłą siłą i ekspresją w głosie, piosenkarką zainteresował się znany impresario, Johnny Stark. Postanowił zaopiekować się Mireille i uczynić z niej wielka gwiazdę piosenki. Takie były początki kariery artystki, która z czasem stała się symbolem kultury francuskiej na całym świecie.
Już w 1966 roku po raz pierwszy wystąpiła jako gwiazda na legendarnej scenie paryskiej „Olympii”, a także odbyła podróże koncertowe m.in. do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. W kwietniu 1969 roku Mireille dała cztery koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej.

Mireille Mathieu śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata: w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Friedriechstadt Palast w Berlinie, Universal Amphitheatre w Los Angeles, Elysee Arena w Turku czy w Teatro Ariston w San Remo to tylko niektóre.
Była pierwszą piosenkarką z za „żelaznej kurtyny”, która wystąpiła w Chinach (1986) i jedyną artystką muzyki popularnej, która miała możliwość występowania w moskiewskim Teatrze Wielkim (1976).
Podczas swoich podróży po Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej czy Australii, występowała w licznych programach telewizyjnych i koncertach galowych z najbardziej znanymi wykonawcami światowego show-businessu: Placido Domingo, Andy Williamsem, Charlesem Aznavourem, Petulą Clark, Barry Mannilowem, Deanem Martinem czy Tomem Jonesem, Joshem Grobanem.
Prezentowała swoje piosenki przed osobistościami świata polityki: Ronaldem Reaganem, Francois Miterrandem, Jacquesem Chirakiem, Leonidem Kuczmą i Wladimirem Putinem, brytyjską królową Elżbietą II, królem Maroka Hassanem II, parą królewską Tajlandii i księciem Rainierem z Monaco. Koncertowała w Meksyku podczas Mundialu w 1986 roku oraz podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Grenoble (1968) i w Seulu (1988).

Szczególnym przeżyciem dla Mireille były trzy wizyty w Watykanie i spotkania z papieżem Janem Pawłem II.

Uznając jej zasługi w popularyzowaniu kultury francuskiej, uhonorowano ją m.in. Krzyżem Zasługi I Klasy Republiki Federalnej Niemiec (1984), Orderem Kawalera Legii Honorowej (2000), Srebrnym Medalem Miasta Sankt Petersburga (2007).

W latach 1978-85 jej wizerunek miała Marianna, słynny gipsowy symbol Republiki Francuskiej.
Przez ponad 40 lat pracy Mireille Mathieu nagrała ponad 1200 piosenek w 11 językach i wydała 40 albumów. Wciąż śpiewa, koncertuje, wydaje nowe płyty, gości w programach radiowych i telewizyjnych całego świata.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów