HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Materia zagra na Euroblast!

Materia zagra na Euroblast!

Euroblast_2015_poster

3 października – najbliższa sobota – Materia zagra na festiwalu Euroblast w Niemczech! To jeden z największych i najpopularniejszych festiwali promujących metal progresywny na świecie!
– Jest nam niezmiernie miło, że wystąpimy na festiwalu, który jest tak adekwatny to gatunku muzyki jaki wykonujemy – mówi Tede, gitarzysta Materii. – Euroblast to na pewno jedno z najpoważniejszych wydarzeń w Europie i na świecie, na którym promuje się progresywny metal.

Materia_promo_new_3

Cieszymy się, że naszym najnowszym albumem „We Are Materia” udało nam się przekonać organizatorów. To dla ważny krok, móc dzielić scenę z czołówką gatunku – dodaje muzyk.
Materia wystąpi w sobotę, trzeciego dnia festiwalu Euroblast – będzie wówczas dzielić scenę m.in. z jednym z najważniejszych zespołów nurtu metalu progresywnego na świecie, angielskim Aliases.
Przypomnijmy, że 28 sierpnia podczas organizowanego przez Materię MateriaFestu miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „We Are Materia”. 16 października zespół wyrusza w dużą trasę koncertową promującą nowy krążek. Materia ma za sobą w 2015 roku bardzo udaną trasę u boku Decapitated oraz doskonale przyjęte występy m.in. na festiwalach Metal Blast w Egipcie o WackenOpernAir w Niemczech.

Go to Stars” to trzeci singiel promujący zapowiadany album „We Are Materia”.

Materia kiedyś będzie nr. 1 w tym smutnym jak p*zda kraju” – napisał na swoim profilu FB po jednym ze wspólnych koncertów Wacław „Vogg” Kiełtyka z Decapitaded. Materia ma na swoim koncie szereg sukcesów w całym kraju, zespół grał u boku takich sław, jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Dog Eat Dog, Hunter, Decapitated czy Frontside. Występowali na dużej scenie Przystanku Woodstock, na Festiwalu w Jarocinie, Sonisphere, otwierali Metalfest, gościli na scenach wielu festiwali w Polsce i zagranicą – ostatnio na Metal Blast 2015 w Egipcie. Ostatnim wydawnictwem Materii jest wydany w 2013 roku „Case Of Noise”. Materia ma oprócz albumu „Case Of Noise” w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku 2011.
Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio: Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas), Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów