HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Lucifer suportem Paradise Lost!

Lucifer suportem Paradise Lost!

image01441362970

 

Knock Out Productions i B90 informują: niemiecko-brytyjska, stonerowo-doomowa formacja Lucifer wystąpi przed Paradise Lost 21.10 we wrocławskim Alibi i 22.10 w gdańskim B90.

PARADISE LOST (Wielka Brytania) gothic metal, doom/death metal:
Za niespełna trzy lata stukną im trzy dekady na scenie. Paradise Lost zdobył w tym czasie status niekwestionowanej legendy ciężkiego grania i zaliczany jest do pionierów połączenia death metalu z doomowym ciężarem. „Lost Paradise”, „Gothic”, „Shades Of God”, „Draconian Times” – te tytuły to już klasyka. Światowa promocja ostatniego z albumów zaczęła się w Polsce, którą Anglicy od samego początku istnienia mogli zaliczyć do miejsc, w których dobre przyjęcie ze strony fanów mają zapewnione niemalże w 100 procetnach.
Raj Utracony nigdy nie szedł na skróty, na łatwiznę i niejednokrotnie stawiał sobie oraz swoim fanom poważne wyzwania. Jak choćby nagrywając inspirowany elektroniką album „Host”, który wzbudził mnóstwo kontrowersji. Ale wielkich artystów ponoć poznaje się również między innymi po tym, że tworzą coś, nie zważając na reakcje i wierzą w swoją sztukę…
W XXI wieku Paradise Lost stopniowo odzyskiwał fanów utraconych pod koniec wcześniejszego stulecia. Robił to muzyką, w której ciężkie riffy i gotycki klimat, połączył z czystymi wokalami Nicka Holmesa, jednej z dwóch, obok Grega Mackintosha (człeka wielce przesądnego, panicznie bojącego się każdego piątku trzynastego), postaci odpowiedzialnych za komponowanie w zespole. Obu panom w pewnym momencie Paradise Lost przestał wystarczać. Greg stworzył czerpiące ze starej szkoły świetne Vallenfyre, zaś Nick dodał growle do oldschoolowo-deathmetalowego albumu Bloodbath. Te flirty miały przełożenie na czternasty album, zatytułowany „The Plague Within”, który Paradise Lost będzie promował podczas kolejnej wizyty w Polsce. Czuć na nim powrót do klimatów z czasów trójki, czwórki. Jest świetny doom, Nick czasem charczy, a Greg i Aaron Aedy wygrywają te boskie, ciężkie i jęczące melodiami riffy.
Sprawdź, jeśli lubisz: My Dying Bride, Anathema, Katatonia, Moonspell…
https://paradiselost.co.uk

LUCIFER (Niemcy/Wielka Brytania) doom / stoner metal:
Na mapie grania doomowo-stonerowego przybywa coraz więcej ciekawych nazw, a zasługa w tym niemała Lee Doriana, który dzierży stery wytwórni Rise Above, a sam w przeszłości tworzył doomowe arcydzieła z grupą Cathedral. Nazwa tej ostatniej formacji powinna tu paść nie tylko w kontekście Lee, lecz również jego kumpla z pogrzebanego w 2013 roku Cathedral, gitarzysty Gaza Jenningsa. Jest on bowiem współodpowiedzialny za powstanie w 2014 roku niemiecko-angielskiej załogi z bazą w Berlinie pod nazwą Lucifer.
Grupa na pewno przykuje uwagę zdjęciami promocyjnymi, na których od razu rzuca się w oczy obdarzona niebanalną urodą wokalistka Johanna Sadonis (wcześniej w The Oath). Pani nie tylko znakomicie wygląda, jakby wycięto ją z jakiegoś horroru z lat 60. lub 70., lecz również znakomicie śpiewa, czego dowody znajdziemy na wydanej wiosną 2015 roku debiutanckiej płycie kapeli, „Lucifer I”, promowanej przez świetny numer „Izrael”. Właśnie ten materiał międzynarodowy Lucifer będzie promować na trasie koncertowej z Paradise Lost, która zawita także do Polski. Dodajmy jeszcze, że w zespole bębni Andrew Prestridge, który jest również perkusistą legendy nurtu NWOBHM, wciąż grającego Angel Witch. Ciekawostka, muzycy Lucifer to, co grają, określają „heavy magic rock”. Mniejsza teraz o etykietki, ale magia na pewno w ich muzyce jest. Przekonajcie się sami.
Sprawdź, jeśli lubisz: Blood Ceremony, Royal Thunder, Blues Pills, In Solitude…
https://www.facebook.com/luciferofficial
https://www.youtube.com/watch?v=V7DipwzfPOM

Kto zagra:
PARADISE LOST (Wielka Brytania) gothic metal, doom/death metal
+
Lucifer (Niemcy/Wielka Brytania) doom / stoner metal

Kiedy: 21 (środa) październik 2015
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 22 (czwartek) październik 2015
Gdzie: Gdańsk @ B-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Bilety dostępne także:
Wrocław:
Sklep Maksel, ul. Rynek 31/32 (Dom Handlowy Feniks, 5 pietro)
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67

Oraz (bilety systemowe):
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl / Biletomat

Bilety na gdański koncert:
www.tickets.soundrive.pl
www.eventim.pl

www.ticketpro.pl

www.biletomat.pl
www.ebilet.pl
www.b90.pl

oraz
kolekcjonerskie w: Cafe Absinthe Gdańsk, Stacja Deluxe, Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing, Spatif, Śródmieście oraz www.b90.pl

Zapraszają
Knock Out Productions

 

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów