HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Le Fils Du Père Noël, RYKARDY PARASOL.

LeFilsduPereNoel

 
Le Fils Du Père Noël, premiera: 09.11.2015 .. RYKARDY PARASOL.

Tytuł: Le Fils du Père Noël
Album: The Color of Destruction (2015)

Tytuł oryginału: “Fille du Père Noël”. Muzyka i słowa: Jacques Dutronc, Jacques Lanzmann. Opracowanie: Sandrine Bodet & Rykarda Parasol.

Published by: Alpha Editions Musicales adm. by Budde Music International GmbH. Sub-published: Schubert Music Publishing.

Le Fils Du Père Noël, premiera: 09.11.2015 

Wyjątkowy utwór w repertuarze Rykardy Parasol. Tym razem śpiewa po francusku popularną w latach 60. piosenkę Jacquesa Dutronca  o… Świętym Mikołąju!

Czwarta autorska płyta Rykardy Parasol – „The Color of Destruction” (premiera: 18.09.2015) –  jawi się jako swoista antyteza albumu „Against the Sun” z 2013 r., którego tematyka obracała się wokół autonomii jednostki, jej introwertycznych odruchów i pochwały niezależności. Skupienie się na indywidualności znalazło odbicie warstwie muzycznej albumu, surowej, bez zbędnych ozdobników i ograniczonej do podstawowego instrumentarium, w całości nagranego przez Rykardę.

W odróżnieniu od swego skromnego poprzednika, nowy album szeroko otworzył podwoje na dźwięki i słowa kipiące do tej pory pod powierzchnią, na to, co ukryte i instynktowne. Pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym jest to najbardziej rozbudowane dzieło w całym dorobku Rykardy Parasol. Poza standardowym, analogowym instrumentarium, usłyszymy bogatą mozaikę brzmień wiolonczeli, skrzypiec, trąbki i fletu – a także zaproszonych do gościnnego udziału dwóch amerykańskich wokalistów z Zachodniego Wybrzeża: Dante Aliano White’a (odpowiedzialnego m.in. za remix Your Arrondisement or Mine) i Barta Davenporta. Pod względem lirycznym jest to najbardziej dojrzały zbiór tekstów, jaki wyszedł spod pióra autorki, porównywanej nie raz do L. Ferlinghettiego, W. Faulknera czy Christiny Rossetti. Tym razem tematyka utworów oscyluje wokół uczucia straty i tego, co po niej pozostaje – chłodu zimy i płomieni buchających w niebo z otchłani. Dylematem u kresu drogi pozostaje jedynie kwestia „to burn or to drown”…

Europejskiej premierze płyty towarzyszy promująca ją trasa koncertowa:

28.09 Belgrad, Serbia 

29.09 Novi Sad, Serbia 

30.09 Zagrzeb, Chorwacja 

01.10 Kranj, Słowenia

02.10 Bratysława, Słowacja 

03.10 Wiedeń, Austria

04.10 Oświęcim, Polska 

8.11 Opole – Songwriters Festival
9.11 Wrocław – Stary Klasztor
10.11 Kraków – Alchemia
11.11 Warszawa – Progresja
14.11 Gdańsk – Stary Maneż

15.11 Toruń – Dwór Artusa   

Publikacje przygotował.

Chaos Management Group

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów