HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Kobranocka zagra jubileuszowy koncert w Toruniu

Kobranocka zagra jubileuszowy koncert w Toruniu

Kobranocka2

W najbliższą niedzielę 6 września podczas 2 dnia obchodów Święta Toruńskiego Piernika w Toruniu o godz. 17.00 odbędzie się jubileuszowy koncert Kobranocki z okazji 30-lecia zespołu. W hali sportowo-widowiskowej Arena Toruń przy ul. Generała Józefa Bema 73-89 obok jubilatów wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Janusz Panasewicz, John Porter, Big Cyc, Muniek Staszczyk, Kayah oraz Organek.

Wstęp na koncert jest: BEZPŁATNY!

Big Cyc  John Porter Kaya_Foto_Barbara Olszewska

Muniek_Foto_Marcin Żurawicz  Panasewicz

Koncert połączony jest z celem charytatywnym. Podczas wydarzenia na licytację przekazane zostaną piernikowe serca z lukrowymi podpisami wszystkich artystów, wypieczone z tej okazji przez organizatora koncertu, Fabrykę Cukierniczą „Kopernik” SA.

30-lat na polskiej scenie muzycznej to okazja, by świętować… i to koncertowo. Jeszcze lepiej obchodzić jubileusz w miejscu, gdzie się wszystko zaczęło, czyli w Toruniu, który w pierwszy weekend września również obchodzi swoje święto – Święto Toruńskiego Piernika.  To tutaj w 1984 roku spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński)i Andrzej Marek Michorzewski, by rok później dać pierwszy koncert zespołu w warszawskiej Riwierze. W niedzielę 6 września o godz. 17.00 podczas koncertu specjalnego w toruńskiej hali sportowo-widowiskowo Arena Toruń przy ul. Bema zabrzmią ich największe hity, takie jak: „Kocham Cię Jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka”, czy
„List z pola Boju”.

„30 lat zleciało, jakby to były trzy lata. Żaden z nas nie przypuszczał, że jako Kobranocka pogramy tak długo, i że po tylu latach niezmiennie nam się będzie chciało, gdyż teraz szykujemy się na kolejnych 30!!!” – podsumował Andrzej „Kobra” Kraiński.

Nowe 30-lecie działalności muzycznej, Kobranocka rozpocznie w towarzystwie takich wykonawców jak: Janusz Panasewicz, John Porter, Big Cyc, Muniek Staszczyk, Kayah oraz Organek. Artyści wykonają zarówno utwory z własnego repertuaru jak i z dyskografii jubilatów. Również Kobranocka zagra na scenie utwory zaproszonych gości.

„Zaprosiliśmy artystów, z którymi znamy się, lubimy i kolegujemy od lat. Z kilkoma z nich współpracowaliśmy – z Kayah choćby. Ewenementem jest John Porter, którego podziwiamy od początku jego kariery, ale nie znamy się jednak. Spotkaliśmy się raz 22 lata temu i to zdecydowanie nie na scenie, więc jesteśmy zaszczyceni faktem przyjęcia przez niego naszego zaproszenia” –  powiedział Kraiński.

Jubileuszowy koncert Kobranocki, największa atrakcja Święta Toruńskiego Piernika, połączony jest z celem charytatywnym. Podczas wydarzenia na licytację przekazane zostaną piernikowe serca z lukrowymi podpisami wszystkich gwiazd, wypieczone z tej okazji przez organizatora koncertu, Fabrykę Cukierniczą „Kopernik” SA. Dochód z aukcji zasili konto Zespołu Opieki Paliatywnej Hospicjum „Światło”(OIPiP) z siedzibą w Toruniu.

O Kobranocce

Kobranocka

Historia powstania zespołu Kobranocka sięga roku 1984, kiedy to na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Toruniu znalazł się z przyczyn militarnych Andrzej Kraiński, wkrótce szerzej znany jako Kobra. Po drugiej stronie biurka siedział Andrzej Marek Michorzewski, który pokazał Kobrze swoje teksty. Był między nimi „List z pola boju”. Po przeczytaniu tekstów jedynym wyjściem było założenie zespołu (o nazwie „Latający Pisuar”). Pierwszy koncert pod nazwą „Kobranocka” miał miejsce w sierpniu 1985mw warszawskiej Riwierze na festiwalu Poza Kontrolą po czym Grzegorz Brzozowicz zaproponował grupie wspólną trasę po Polsce z zespołem Die Toten Hosen.

1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie, a już rok później ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”. W 1988 roku zespół wydałkolejny krążek zatytułowany „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…”.

Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns ‘ n ‘ Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce na scenie nagrywali natomiast w tak doborowym muzycznym towarzystwie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta.

Obecnie Kobranockę tworzą: Andrzej „Kobra” Kraiński – gitary, wokal; Jacek „Szybki Kazik” Bryndal – gitara basowa, wokal;  Piotr „Vysol” Wysocki – perkusja; Jacek Moczadło – gitara.

Bliższe informacje:

Emilia Klepacka

ATW Communications

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów