HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

„Każdy koncert w Polsce jest dla nas wyzwaniem” – wywiad z The Skys!

The Skys to jeden z najważniejszych na świecie zespołów progresywno rockowych, który w ubiegłym roku świętował jubileusz dwudziestolecia istnienia. Jak podsumowują ten rok i jak plany maja na bieżący 2016? Zapraszamy do lektury wywiadu z The Skys!

 

Jesteście zespołem z Litwy, często koncertujecie w Polsce i cieszycie się tutaj dużą popularnością. Czy nasze rynki muzyczne są do siebie podobne? Potraficie wskazać różnice i podobieństwa?
The Skys: Tak, cieszymy się popuarnością w Polsce i zawsze jest nam miło zagrać u bardzo lubianego sąsiada. Co do naszego rodzimego rynku litewskiego i polskiego, to gdyby je obok siebie zestawić – są zupełnie różne. Polski rynek muzyczny o wiele bardziej dba o jakość muzyki, a artyści są bardziej profesionalni. Ważne są dla Was: gust muzyczny, tendencje oraz zrozumienie samej muzyki. Polski rynek muzyczny jest coraz bardziej otwarty i zorientowany na Zachód.Litewski rynek muzyczny jest kontrolowany przez niewielką grupę samozadowolonych ********…

W 2015 roku świętowaliście dwudziestolecie istnienia. Czy zauważyliście jakieś dobre zmiany na litewskim rynku muzycznym?
Prawie nic się nie zmieniło.Te same gwiazdy, które są gwiazdami dla siebie, nadal sobie świecą. Żadnych szans dla młodych.

 

SKYS_male

Pamiętacie swój pierwszy koncert w Polce? Kiedy to było?
Oczywiście! Pierwszy koncert w Polsce odbył się w roku 2008, a graliśmy gona Rocko-Go Festival niedaleko od Poznania. Bardzo miło ten występ wspominamy. Zresztą, tak samo, jak każdy kolejny aż po dziś dzień. Uwielbiamy grać w Polsce 

Z jakim odbiorem Wasza muzyka spotyka się w naszym kraju? Jak się Wam u nas gra?
Każdy koncert dla nas jest nowym doświadczeniem, jednak gdy mamy grać w Polsce zawsze towarzyszą nam te same dobre emocje. Zawsze miło jest grać w Polsce, gdzie muzyka rockowa jest przyjmowana z tak dobrym odbiorem.Tutaj publika doskonale zna się na muzyce – każdy koncert w Polsce jest dla nas wyzwaniem. Jest dużo świetnych zespołów, z którymi możno współpracować, jak naprzykład łódzki zespół Maze Of Sound, który wkrótce zagra także razem z nami w Wielkiej Brytanii.

6 listopada miała miejsce premiera najnowszej płyty The Skys zatytułowanej JOURNEY THROUGH THE SKIES. Rozumiem, że to rodzaj podsumowania tegorocznego jubileuszu?
Ta płyta jest podsumowaniem nie tylko ubiegłorocznego jubeliuszu, ale i całej działalności zespołu The Skys przez ostatnich 20 lat. Utwory są z różnych lat: od początku istnienia zespołu The Skys.Niektóre z nich były nagrane od nowa, a niektóre publikowane poraz pierwszy. Najnowszy utwór na naszej najnowszej płycie pochodzi z roku 2014, a najdawniejszy stworzony został jeszcze przed powstaniem zespołu, w roku 1993. Album ten miał ujawnić różne okresy twórczości The Skys, pokazać rozwój zespołu.Cieszymy się poza tym, że na płycie gra wspaniały gość – Snowy White,którego przedstawiać na pewno nikomu nietrzeba.

Jak podsumowujecie ten jubileuszowy 2015 rok dla Waszego zespołu?
Aktywny rok, dużo wydażeń… Najważniejszym wydażeniem jest nowa płyta „Journeythrough the Skies”, którą – o czym warto powiedzieć – nagraliśmy w Liscombe Park studio razem z reżyserem dzwięku StevemRispinem. Oprócz tego wydaliśmy dwa ważne dla nas teledyski: „WhatIf” i „The Pyramid” zamykające okres promocji jeszcze poprzedniej płyty „Colours of the Desert”. W minionym roku graliśmy dużo koncertów w Europie, trasę promująca ostatnie wydawnictwo rozpoczęliśmy w Polsce. To był udany rok dla The Skys.

Jakie macie plany na bieżący rok 2016?
Chcemy trochę odpocząć. Mamy nieco mniej planów na 2016 rok, nie oznacza to jednak, że nie będzie nas w ogóle słychać. Jesteśmy skupieni nad promocją nowej płyty oraz trasą koncertową, a daty już niebawem na stronie zespołu – www.theskys.com

Pracujecie nad filmem dokumentalnym o The Skys. Jaki będzie miał charakter i kiedy będziemy mogli go zobaczyć?
Część materiału już jest sfilmowana, nadal czeka jeszcze montaż i postprodukcja. Będzie to film o naszej historii, będzie rodzajem epilogu do ubiegłorocznego jubileuszu i mam nadzieję, że już wkrótce uda nam się go zaprezentować.
Gdybyście mieli wybrać jeden utwór, kt®óym zachęcimy naszych czytelników do Waszej muzyki, jaki będzie to utwór?
Proponujemy„WhatIf”
Dziękuję za rozmowę i pozdrawiamy cały zespół i posłuchajmy!

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów