HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Kalejdoskop muzycznych hitów ostatnich siedmiu dekad.

Największe przeboje muzyki ostatnich siedmiu dekad. Fenomenalni artyści i gwiazdy światowego formatu. Niekwestionowane hity, które dostarczyły słuchaczom zachwytów, wzruszeń i powodów do zaciekłych dyskusji, a dla wielu stały się ścieżką dźwiękową dla kluczowych życiowych wydarzeń i decyzji. Wyjątkowe składanki powstały we współpracy z czołowymi wytwórniami muzycznymi z okazji 70-lecia Empiku.

Największe hity siedmiu dekad, zebrane w przebojowej kolekcji Empiku, to dźwięki, które umilą codzienne czynności i podkręcą muzyczne pasje Polaków. To także barometr trendów obecnych w najpopularniejszych gatunkach na przestrzeni ostatnich 70 lat oraz zestaw zapadających w pamięć melodii i rytmów, które często wiążą się ważnymi historycznymi wydarzeniami i popkulturowymi ikonami.

Złota kolekcja

Trzy winyle – dwa z muzyką polską, jeden ze światowymi przebojami – oraz zawierający ten sam zestaw utworów trzypłytowy album CD to składniki pierwszej z empikowych kolekcji. Eleganckie czarne okładki z charakterystycznymi złotymi motywami kryją m.in. dzieła zagranicznych artystów, pośród których nie mogło zabraknąć nieśmiertelnych klasyków, jak „Unforgettable” Nat King Cole’a z 1951 roku czy wielokrotnie coverowanego „What a wonderful world” Louisa Armstronga. Barwne lata 70. reprezentuje tu pacyfistyczny hymn Johna Lennona „Imagine” oraz nagrana w 1978 roku, a wydana po raz pierwszy po rozpadzie ABBY, piosenka „Thank you for the music”. Ikoniczne dla lat 80. jest zarówno słynne „Libertango”, jak i śpiewająca je gwiazda Grace Jones. O wietrze zmian w Europie niesionym przez rewolucję przełomu lat 80. i 90. śpiewa zaś Klaus Meine z formacji Scorpions w hicie „Wind of change”, który na wyrywki znają niemal wszyscy mieszkańcy dawnych „demoludów”. Zestaw światowych hitów sprzed lat zamykają kompozycje The Cranberries, Lenny’ego Kravitza czy Lionela Ritchie, a reprezentantkami najmłodszego pokolenia muzyków są Jessie Ware czy Amy Winehouse i ich hity „Say you love me” oraz „Rehab”.

Dwa kolejne krążki z tej serii kryją zaś doborowy skład artystów polskiej sceny i ich najważniejsze przeboje. Pierwszą płytę wypełniają kultowe już utwory w wykonaniu największych gwiazd m.in. zespołów Perfect i Lombard, Edyty Bartosiewicz i Edyty Górniak czy Kasi Kowalskiej. Nie zabrakło tu piosenek chętnie śpiewanych przez pokolenie lat 80. i 90., jak „Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank czy „Moja i twoja nadzieja” Hey. Druga płyta to zbiór tego co aktualnie najlepsze i najbardziej cenione na rodzimym gruncie. Dawid Podsiadło, Margaret, Brodka, Mela Koteluk i Ewa Farna to tylko część z artystów, których utwory można tu znaleźć.

Gatunkowe przeboje

W salonach Empik dostępna jest także składająca się z sześciu dwupłytowych albumów kolekcja poświęcona najznakomitszym utworom z kilku gatunków. Płyty zatytułowane „Pop”, „Big Beat”, „Jazz”, „Klasyka”, „Filmowa” oraz „Poetycka” zawierają przeboje z Polski i ze świata, które w swoich kategoriach mają status evergreenów. „Klasykę” reprezentują kompozycje Fryderyka Chopina, Wolfganga Amedeusza Mozarta i Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena czy Henryka Wieniawskiego. Dwupłytowy zestaw zatytułowany „Jazz” trafi w gusta pasjonatów synkopowanych rytmów. Składankę nr 1 otwiera fenomenalna kołysanka z filmu „Dziecko Rosemary” autorstwa zmarłego w tym roku Tomasza Stańki. Po niej wysłuchać można 15 innych utworów w wykonaniu najważniejszych polskich jazzmanów. Krążek z kompozycjami zagranicznych twórców wypełniają utwory takich tuzów, jak laureat czternastu Grammy i Oscara – Herbie Hancock, wokalistka Aretha Franklin czy gitarzysta George Benson.

Dwie płyty z kolekcji „Filmowa” wypełniają dźwięki znane z polskich ekranów telewizyjnych i kinowych. Obok melodii z kultowych seriali „Wojna domowa” i „Czterej pancerni i pies” pojawiły się w zestawieniu wybitne kompozycje do „Noża w wodzie” Krzysztofa Komedy czy do „Pana Tadeusza” Wojciecha Kilara. Składanka „Big Beat” pomieściła zestaw utworów, przy których doskonale bawią się nie tylko fani polskich szlagierów rock and rolla z szalonych lat 50. i 60. Zaś krążki sygnowane hasłem „Poetycka” wypełnia wybór najpopularniejszych rodzimych kompozycji tego gatunku. Kolekcję przypieczętowuje dwupłytowy album „Pop”, gdzie obok piosenek Mieczysława Fogga, Marka Grechuty czy Zdzisławy Sośnickiej, Zakopower i Kayah królują przeboje Tiny Turner, Whitney Houston oraz Britney Spears i Coldplay.

Empik od początku swojego istnienia – od otwarcia pierwszego Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w 1948 roku jest miejscem kontaktu z kulturą. Jest łącznikiem między twórcami a odbiorcami – gromadzi i spotyka ze sobą ludzi oraz zachęca do przeżywania kultury w jej różnych przejawach. Już od 70 lat organizuje spotkania autorskie, premiery i koncerty gwiazd polskiej oraz światowej sceny. W salonach Empik klienci mogą nie tylko kupić ulubione książki, płyty czy filmy, ale też zamienić kilka zdań ze swoimi idolami.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów