HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

JAW RAW – nareszcie nowa płyta zespołu!

JAW RAW – nareszcie nowa płyta zespołu!

jaw raw logo new

Długo oczekiwany krążek, o prostym tytule “Woman” miał swoja premierę tydzień temu w katowickim Spodku. Jest to pierwszy długogrający album zespołu, który ujrzał światło dzienne aż 18 lat po debiucie scenicznym. W dotychczasowej karierze JAW RAW wydał dwie EP’ki, na których dominowały utwory “coverowe”.

UP_125_3_(0-CD-0).pdf

“Woman” zawiera 10 utworów zespołu, w tym 9 całkowicie autorskich. Ciekawostką jest fakt, że okładkę albumu zdobią grafiki słynnej polskiej artystki, Ewy Taryma-Myslinski, która jest uczennicą F. Starowieyskiego, a która obecnie tworzy w Stanach Zjednoczonych.

“Woman” to przekrojowa podróż po inspiracjach muzyków tworzących JAW RAW. Trójka z nich (Rumbuć, Wojtasik, Ostrowski – powrót do zespołu po długiej przerwie) zaczynała w początkowym składzie, odbywając z zespołem trasy koncertowe, także w tak egzotycznych miejscach, jak Wyspy Kanaryjskie (kilkanaście lat temu, dwutygodniowe tournée). Od sześciu lat z zespołem gra Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel (znany także z własnoręcznej produkcji ekskluzywnych korpusów perkusyjnych, pod nazwą FatFlying Drums), a od dwóch lat wokalistą i trębaczem zespołu jest Szymon Porowski, wcześniej muzyk m.in. znanej Vespy, Skambomambo i wielu innych składów.

 UP_125_3_(0-CD-0).pdf

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się zrealizować płytę w naszym własnym studio w Chojnie. Za realizację i miksy odpowiedzialny jest Darek ‘Kopik’ Kowal, a masteringu dokonał nasz akustyk, Andrzej ‘Elvis’ Lizurej. Dziękujemy im za ogrom włożonej pracy i cierpliwość.” – mówi Szymon Porowski.

Zespół JAW RAW kojarzony był dotychczas mocno ze sceną bluesową, lecz utwory, które zawarły się na wydawnictwie w dużym stopniu odbiegają od tego gatunku.

raw sky

Jaw Raw – to rockowy zespół z okolic Szczecina (Chojna, Gryfino, Szczecin, Pyrzyce), którego styl sami klasyfikują jako “Raw Rock” – mieszankę muzyki alternatywnej, rockowej, bluesowej, momentami jazzowej i ogólnie określanej jako “fusion”. Muzyka oparta jest na ciekawych, różnorodnych kompozycjach, mocnych, ekspresyjnych riffach gitarowych, charakterystycznym brzmieniu trąbki, delikatnych wstawkach keyboardu, oraz dynamicznej, mocno osadzonej sekcji rytmicznej.

W ciągu 18 lat działalności zespół zarejestrował dwie EP’ki oraz album zatytułowany WOMAN (2014), zagrał setki koncertów w Polsce, Niemczech, a także odbył dwutygodniowe tournée po Wyspach Kanaryjskich. JAW RAW wystąpił na niezliczonych festiwalach w Polsce, a członkowie zespołu posiadają ogromne doświadczenie sceniczne i muzyczne, m.in. z takich składów jak: The Days, Olej (Złoty Bączek na Przystanku Woodstock ‘1996), Skambomambo, Vespa, Baltic Neopolis Orchestra i wiele innych…

W składzie zespołu:

Szymon Porowski (wokal, trąbka)

Damian Rumbuć (bass, chórki)

Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel (perkusja, instrumenty perkusyjne, didgeridoo, chórki)

Krzysztof Wojtasik (gitary, harmonijka)

Piotr Ostrowski (keyboard, chórki)

 

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów