HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

HETMAN – Jesienna trasa koncertowa

HETMAN – Jesienna trasa koncertowa

HETMAN 1

Terminy jesiennej trasy Hetmana ( Hetman Band ) na 25-lecie

19 wrzesień -Bielsko Biała (sobota) RUDEBOY

25 wrzesien- Lublin (piątek) GRAFFITI
26 wrzesien – Rzeszów (sobota) VINYL
3 październik Słupsk (sobota) MOTO ROCK PUB
10 październik – Koszalin (sobota) KAWALEK PODŁOGI
17 październik – Kalisz (sobota) KUŹNIA U STACHA
24 październik – Wrocław (sobota) OD ZMIERZCHU DO SWITU
31 październik- Warszawa helloween (sobota)
7 listopad – Szczecinek (sobota) DOM KULTURY
14 listopad – Katowice (sobota) OLD TIMERS GARAGE
20 listopad- Leszno (piątek) FABRYKA DŹWIĘKÓW
21 listopad – Opole (sobota) K 60 klub
28 listopad – Białystok (sobota) GWINT
5 grudzień- Krosno (sobota) IRON KLUB
12 grudzień – Warszawa (sobota) 

HETMAN…

11235122_999256513440357_1033162948_o

Historia zespołu sięga połowy lat 80. kiedy to Jarosław Hertmanowski postanowił przysłużyć się ojczyźnie i wstąpił do wojska. Tam zdobywał doświadczenie muzyczne występując w orkiestrze wojskowej. Tą samą drogę wybrał Paweł Kiljański, wokalista na prawie wszystkich płytach HETMANA. Paweł wystąpił nawet, z powodzeniem, na festiwalu muzyki żołnierskiej w Kołobrzegu. Po wyjściu z woja i wielu poszukiwaniach muzyków skład ustabilizował się i w 90 r. powstał pierwszy album pod szyldem HETMAN pt. „DO CIEBIE GNAM„. W składzie:

 • Jarek „Hetman” Hertmanowski

 • Marcin Cioczek – bass

 • Jurek „Hana” Hanausek – gitara

 • Robert Kubajek – perkusja

 • Paweł „Kiljan” Kiljański – śpiew

W dużej mierze do powstania pierwszego albumu przyczynił się Krzysztof „Uriah” Ostasiuk – tragicznie zmarły w 2002 roku wokalista zespołu FATUM. Zresztą drogi zespołów HETMAN i FATUM ciągle się przeplatały. Po dwuletniej przerwie powstał drugi album „ZŁE SNY„. W składzie:

Zespół potwierdził swoje upodobania w amerykańskiej odmianie metalu. Płyta przyniosła pierwszy wielki hit. „Easy Rider”, bo o nim mowa, był często puszczany w rozgłośniach radiowych, stał się również hymnem dla wielbicieli dwuśladów. Dziś cena płyty na aukcjach internetowych przekracza 100zł. Poczatek lat 90. był łaskawy dla polskiego rocka. Zespoły jak: Hey, IRA, Golden Life, Ceti, Emigranci, Fatum, a także HETMAN przeżywały swój złoty okres, np. HETMAN wystąpił jako support przed Uriah Heep oraz na Stadionie X – lecia. Rok później kapela wydała przeróbki znanych polskich przyśpiewek w oprawie rockowej. Wyjątkiem na albumie „CO JEST GRANE!?” jest piosenka Boba Marley’a „No Woman No Cry” , która zaśpiewana jest w duecie z Kasią Kowalską. Po długich czterech latach na warsztat poszły kolędy – również odpowiednio wzmocnione. Nagrano je w składzie:

Warto dodać, że na „CO JEST GRANE!?” i „KOLĘDACH” gościnnie wystapiła bardzo utalentowana córka Jarka – Julia. Później nastąpił rozpad w zespole. Paweł przeszedł do zespołu KATMANDU. Jarek w tym czasie dołączył do grupy YANKE ROSE, z którą prowadził udaną działalność koncertową. Po czterech latach milczenia zespół jeszcze raz spróbował szczęścia i już w nowym składzie nagrali blues rockowy album „WSZYSCY ZACZYNAMY OD ZERA„. Na albumie zagrali:

Tuż po nagraniu płyty zespół opuścił Michał – odszedł do Lady Pank, a na jego miejsce przyszedł Bibas, znany wcześniej z KATMANDU. Równocześnie z „WSZYSCY ZACZYNAMY OD ZERA” ukazała się reedycja albumu „CO JEST GRANE!?” pod nowym tytułem „CZARNY CHLEB I CZARNA KAWA” bez piosenki Boba Marley’a. Od 2001 r. zespół starał się jak najwięcej koncertować. Przez ponad rok fani mogli oglądać grupę z dwoma wokalistami Pawłem i Robertem, ale po lecie 2002 Robert pożegnał się z HETMANEMa na stałe powrócił Kiljan.

W roku 2003 Olka Żyłowskiego na basie zastępuje Piotr „Rzęch” Rzempołuch i koncertuje do roku 2004. W 2004 pojawia się dwóch nowych muzyków – na początku roku dołącza do kapeli nowy basista – Krzysztof „Eddie” Dyczkowski,a w grudniu gitarzystą solowym w Hetmanie zostaje Radek Chwieralski. Zespół nadal dużo koncertuje i dopracowuje kawałki na nową płytę. Skład w tym czasie:

W 2005 roku HETMAN obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji zespół gra koncert w studiu Polskiego Radia, który zostaje zarejestrowany i wydany na płycie „LIVE-KONCERT Z OKAZJI 15-LECIA”. W międzyczasie zespół odbywa krótką, ale udaną trasę po USA i gra koncert w Zakładzie Karnym na ul.Rakowieckiej w Warszawie.

W 2006 roku, nakładem Metal Mind wydany zostaje długo oczekiwany „SKAZANIEC”. Teksty opowiadają o przemyśleniach więżnia w celi czekającego na karę śmierci. Zespół na płycie powraca w pewien sposób do stylu z „DO CIEBIE GNAM” (jest nawet wersja „Banity” z tekstem). Muzyce bliżej jednak do heavy metalu z lat 80-tych niż do rocka. W utworze R.I.P. można po raz kolejny usłyszeć córkę Jarka – Julię. Płyta zbiera bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej.

Niestety wtedy też rozchodzą się drogi muzyków HETMANA. Z zespołu odchodzą Paweł Kiljański, Radosław Chwieralski i Jacek Zieliński.

Jarek „Hetman” Hertmanowski i Krzysztof „Eddie” Dyczkowski przygotowują z nowym perkusistą Dominikiem Jędrzejczykiem materiał na kolejną po płytę pt.:”Hetman i Goście”, po długiej i mozolnej pracy krążek ukazuje się w lipcu 2008 roku.

Wcześniej (w maju 2007 roku) z okazji zakończenia nagrań grupa z udziałem zaproszonych Gości daje duży koncert w Klubie Muzycznym Progresja w Warszawie.

Koncert „Hetman i Goście” odbył się w 26 maja 2007 w Progresji.

Trochę informacji o koncercie:

 Fotki z koncertu do obejrzenia w Galerii

 

Koncert rozpoczął się około 21.30. Setlista:

 1. Ekstradycja. (inst.)

 2. Moc Zwycięstwa. (śpiew Marcin „Merot” Maliszewski)

 3. Uciekinier. (Merot)

 4. Wiwat Król. (Merot)

 5. Porwany Za Młodu. (Merot i Julia Hertmanowska)

 6. The Shrine. (Piotr Łuszcz)

 7. Terrorism. ( Adrian i Merot)

 8. Ty Wiesz – Ja Wiem. (Robert Tyc)

 9. Zabierz Mnie Stąd. (Robert Tyc)

 10. Easy Rider. (Robert Tyc)

 11. Gloria. (Merot)

 12. X. (instr)

 13. Knockin’ On Heaven’s Door (Julia Hertmanowska i Jarek Hertmanowski)

 14. Ace Of Spades. (Dawid Rolewski)

 15. Diamonds & Rust. (Merot)

 16. Cold Swat. (Eddi)

 17. Gloria. (Merot)

 18. Knockin’ On Heaven’s Door. (ten kawałek zaśpiewali wszyscy goście razem)

 19. Cold Swat. (Eddi)

 

 

Podziękowania:

 

Dziękujemy wszystkim muzykom, którzy wzięli udział w Przedsięwzięciu (kolejność przypadkowa):

 

Gitarzyście Bogusławowi „Bibasowi” Balcerakowi

 

Wokalistom Marcinowi „Merotowi” Maliszewskiemu, Robertowi Tycowi, i Adrianowi Pełce oraz wokalistce Julii HertmanowskiejJ.

 

Klawiszowcowi Rafałowi Jońskiemu

 

Saksofoniście Alkowi Baszunowi

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam podczas tego koncertu: rycerzom Marcinowi i Łukaszowi, Piotrowi Traczykowi za bander, szczudlarzowi Krzysztofowi Kowalskiemu,  Janowi Jońskiemu za załatwienie kabli, Leszkowi Liszewskiemu  z Bractwa Motocyklowego „Sokół” za umożliwienie zagrania koncertu na dużej scenie, akustykowi Ryszardowi Kłosowi oraz technicznym Sqbiemu i Markowi  za rewelacyjne nagłośnienie.

 

Dziękujemy naszym supportom Lawinie i All My Life.

 

Szczególne podziękowania dla „Bibasa” i Roberta Tyca za pomoc w koncercie 25-go maja. Dzięki Wam ten koncert się odbył.

 

W 2008 roku grupa reaktywuje się w składzie:  Jarosław 'Głębokie Gardło” Hertmanowski – gitara, Bogusław „Bibas” Balcerak – gitara solowa, Rafał „Poeta” Joński – klawisze, Krzysztof „Eddie” Dyczkowski – bass, Paweł Bielecki – wokal, Dominik Jędrzejczyk -bębny.

 

W tym roku grupa daje też wiele koncertów (po zdjęcia zapraszamy do Galerii) jednocześnie przygotowując materiał na nowy anglojęzyczny album pt.: „Deja Vu”. Zostało nagranych 10 utworów na demo celem napisania tekstów.

 

Niestety pod koniec 2008 roku z przyczyn technicznych odchodzą z „Hetmana” – Bogusław „Bibas” Balcerak i Rafał „Poeta” Joński. Ich miejsca zajmują odpowiednio Marcin „Piorun” Gałkowski i Maciej „Razor” Baran.

 

Na 2009 rok planowane jest wydanie płyty pt.: „Deja Vu”. Praca w studio nad tym krążkiem rozpocznie się w lipcu tego roku.

 

Po  3  tygodniach pracy w podkieleckim Smykowie płyta  ” Dejavu”  została  ukończona, a wydana  w  grudniu  2009

 

 

 

 

 11659445_985296594854910_2240276200126367194_n

 

 

 

 

Wkrótce jednak  dochodzi  do kolejnych  zmian w  Hetmanie i na miejsce perkusisty Dominika Jędrzejczyka wchodzi Paweł Stuczyński rodem z Siemiatycz , a za wieloletniego  basistę Krzyśka Dyczkowskiego – Artur Grabowski

 

Hetman przygotowuje się do obchodów 20- lecia działalności i gra wiele koncertów po Polsce. Ukoronowaniem jubileuszu pod koniec 2010 roku jest 10 już wydawnictwo grupy pod tytułem ” hetman XX years „

 

Jest  to  dwupłytowy album na którym  znalazł się zbiór najładniejszych  ballad  Hetmana  i  pierwsze w  historii  grupy  video z  koncertu wraz z wywiadami.

Rok  2011  to rok pod hasłem  koncerty

                             

 

 

 Sierpień 2012 to miesiąc rozpoczęcia nagrań w studio do nowej autorskiej  i już 11  płyty HETMANA pt” YOU „. Proces zapowiadał się długotrwale  wiec w międzyczasie zespół koncertuje …ale z powodu nagrań w lekko powiększonym składzie : 

Paweł Bielecki – wokal

Robert Tyc – wokal

Jarek Hertmanowski – gitara

Marcin Gałkowski – gitara

Maciek Baran – klawisze

Bartek Różycki – bas

Paweł Stuczyński – bębny

 

 Płyta YOU będzie  dedykowana  wszystkim  paniom  i ukaże się  jesienią  2013 r                 

                                             

 

 po ukazaniu się albumu „YOU” następują kolejne  zmiany w zespole …wracają gitarzysta -Bogusław Balcerak i basista Krzysztof Dyczkowski …Przy okazji jednego z koncertów 8 marca 2014 grupa  poznaje oryginalnego twórce  utworu „Czarny chleb i czarna kawa ” Jerzego Filasa ,który proponuje  współpracę i nagranie własnych piosenek  w aranżacji hetmana….odchodzą  perkusista Paweł Stuczyński i klawiszowiec Maciej Baran a na ich miejsce perkusja Seweryn Narożny i klawisze Piotr Lewandowski ……zaczyna się nowy etap w działalności grupy i na początku listopada 2014 ukazuje się płyta ” Hetman i Jurek Filas 40 lat czarnego chleba i czarnej kawy (1974-2014 ) ” ….

                                              

1.CZARNY CHLEB I CZRNA KAWA 

2.HYMN ALKOHOLIKA

3.TĘSKNOTA ZA MILOŚCIA

4.MÓJ ANIOŁ

5.INNY

6.MOJE OBRAZY

7.PEAN DLA KOSMONAUTÓW

8.WIOSENNA ZADUMA

9.POWIEDZ JAK JEST

10.POŻEGNANIE

Po nagraniu materiału miejsce perkusisty obejmuje Maciej Duszak a klawiszowca Arkadiusz Maniuk…….Zespół przygotowuje się do obchodów 25 lecia grupy, a inauguracyjny  koncert odbędzie się 1 maja 2015 w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach …latem zespół zagra kilka zlotów moto po kraju ,a na  jesieni 2015  planowana jest trasa koncertowa z okazji 25 lecia Hetmana…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów