HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Gutter Sirens – mocny powrót

Gutter Sirens – metalowa petarda znowu w natarciu
Po kilku latach uśpienia na polską scenę muzyczną powraca Gutter Sirens z nowym, koncepcyjnym albumem Phantom Pains. Płyta ukazała się w marcu tego roku, praca nad nagraniami odbywała się w prywatnym studiu zespołu, za efekt końcowy brzmień na krążku odpowiada śląskie studio MaQ Records, natomiast za fizyczne wydanie albumu Gutter Sirens Production. Muzycy kazali czekać swoim fanom na nowy materiał kilka lat – było warto zachować cierpliwość… bo chłopaki udowadniają, że Power Metal w Polsce ma się znakomicie.

Gutter Sirens to polski zespół Power Metalowy założony w 1992 roku w Białej Podlaskiej. W 1995 roku zespół rozpoczął nagranie pierwszego demo „Syndrom”. Kolejne demo „Koncert w czterech ścianach” nagrano w 1996 roku w jednej z warszawskich rozgłośni radiowych. W latach 1997-2003 skład skupił się na koncertowaniu oraz na nagraniu pierwszej płyty „The Trees”. Już wtedy zaczęły ukazywać się pierwsze pozytywne recenzje. Kolejny album miał premierę w 2003 roku i nosił tytuł „Memory Analysis”. Wydawcą była niemiecka wytwórnia Shark Records, a dystrybucją zajął się Metal Mind Production. To dzięki tej produkcji, kontraktom oraz licznym wywiadom i artykułom ukazującym się na łamach magazynów muzycznych, zespół zaczął być rozpoznawalny na całym świecie. Właśnie wtedy recenzenci i krytycy uznali Gutter Sirens za prekursora muzyki power metalowej w Polsce. Wraz z początkiem 2006 roku został zrealizowany pierwszy teledysk grupy do „Horror Makers”, a we wrześniu, nakładem Oscar Production, ukazała się trzecia płyta w dorobku kapeli o tym samym tytule. W tym roku, po kilku latach rzetelnej pracy, światło dzienne ujrzał album „Phantom Pains”.
Przez lata działalności skład grupy zmieniał się, obecnie zespół tworzą Doman (gitara basowa, wokal), Paweł Kowalczyk (gitara elektryczna i akustyczna), Mariusz Czarnomysy (gitara elektryczna i akustyczna), Arkadiusz Żmudziak (klawisze) i Marcin Szumiło (perkusja). Materiał nad którym pracowali kilka lat różni się od wcześniejszych wydawnictw – jest dojrzalszy, prostszy dzięki czemu masywniejszy, ale nie oznacza to wcale, że nie jest melodyjny. Doskonale słychać, że forma muzyczna jak i tekstowa jest przemyślana oraz nieprzypadkowa.
„Prace nad albumem Phantom Pains rozpoczęły się w 2008 roku. Wtedy powstały pierwsze kompozycje, a raczej ich szkielety. Powyższy okres był dość trudny dla zespołu. Byliśmy zmęczeni intensywną promocją Horror Makers. Wiele się wówczas działo w życiu prywatnym praktycznie każdego z nas. Album powstawał bardzo długo, bez presji i pośpiechu, za to każdy szczegół tego wydawnictwa jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe, każda z nut była przemyślana i analizowana. Po prostu był na to czas.” – mówi Doman lider, wokalista, basista oraz twórca koncepcji nowego albumu.

Mimo, że słowa w utworach są anglojęzyczne warto pogłębić ich znaczenie, ponieważ uzupełniają muzyczną opowieść i pozwalają lepiej zrozumieć wizję twórców albumu. Punktem wyjścia do historii opowiedzianej na krążku jest życie barokowego, włoskiego malarza Caravaggia, geniusza i awanturnika. –  „Historię Caravaggia zawarłem w prologu. Mój bohater, tak jak malarz, doznaje upadku moralnego już na początku swej drogi, ale jego życie toczy się później innym torem. Caravaggio kończy źle. Mój bohater powoli podnosi się, by na koniec zrozumieć swój błąd.” – Dla Domana pisanie tekstów to wielka odpowiedzialność, dlatego ważne są dla niego pozytywne emocje. I choć teksty nie są wesołe, to na pewno etyczne. – „W całej tej historii sumienie odgrywa ogromną rolę, tak jak w życiu każdego człowieka.” – dodaje muzyk.
Najnowszą płytę zespołu, w chwili obecnej, można zamówić za pośrednictwem oficjalnej strony Gutter Sirens www.guttersirens.com Najbliższe koncerty, na których będzie można zobaczyć i posłuchać chłopaków na żywo, będą mieć miejsce w:
Biała Podlaska 29.04.2016 Seven Pub www.facebook.com/events/1745439362354634
Kobylany 04.06.2016 Zlot Motocyklowy www.facebook.com/events/1012194638818180
Radawa 7-10.07 2016 Międzynarodowo Zlot Motocyklowy www.facebook.com/events/215009612194738

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów