HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Gooral – Khabaya feat. Adrianna.

Khabaya to, jak tłumaczy pewien Berber, czyli góral z Maroka, tajemnica, coś ukrytego w środku. Taki tytuł nosi też drugi singiel zapowiadający nową płytę Goorala, której premiera odbędzie się w ostatni weekend października podczas Warsaw Music Week 2016 w klubie Niebo. Gościnnie udziela się tu wrocławska wokalistka Adrianna Styrcz, w ostatnim czasie zasilająca skład koncertowy artysty. Premiera klipu w reżyserii Doroty Boruń zaplanowana jest na środę 31 sierpnia.

Gooral

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który szturmem wkradł się na polską scenę muzyczną poprzez oryginalne łączenie muzyki
elektronicznej, wpływów drum’n’bass i dubstepu z wyraźnym dodatkiem etnicznej muzyki góralskiej.
Wydał trzy albumy studyjne (z czego jeden z kapelą Psio Crew), jedno wydawnictwo DVD (z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”), udźwiękowił film „South”, stworzył EP’kę nagraną wyłącznie telefonem, a także odpowiada za muzykę do kilku reklam.

Jego oryginalny styl doceniło wiele osób w kraju i za granicą. Gooral zagrał już ponad pół tysiąca koncertów m.in. na Open’er Festival, Przystanek Woodstock, serbskim Exit czy czeskim Colours of Ostrava. Te dwa ostatnie to tylko nieliczne z zagranicznych występów artysty. Jego muzyka wybrzmiewała na żywo również w Anglii, Niemczech, Japonii, Francji, Szwajcarii, Irlandii, Włoszech, Norwegi czy Słowacji.
Potrafi zagrać na jednej scenie z Foreign Beggars, Netsky’m, Skrillexem i Woodkidem, by niedługo potem wystąpić z legendami polskiej estrady, zespołem T. Love, Lady Pank czy też Brodką.

 

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów