HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Gabriela Gąsior & Holy Noiz – “Narodził się Jedyny Król”

Gabriela Gąsior & Holy Noiz – “Narodził się Jedyny Król”

FRONT20dla20Mediow5
Narodził się Jedyny Król” to drugi studyjny album Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz. Znajduje się na nim 16 utworów o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Są to popularne polskie kolędy i pastorałki w oryginalnych, niecodziennych aranżacjach w stylu gospel, muzyki świata (fuzja etnicznych wpływów muzycznych z rejonu Izraela, Afryki, Ameryki Południowej, Podhala) rytm’n’blues, soul, jazz-rock czy rock. Płyta zawierać będzie również kompozycje własne artystki o tematyce świątecznej.

Oprócz Gabrieli i członków zespołu Holy Noiz gościnny udział na płycie wzięło wielu artystów, m. in. Kuba Badach, Łukasz Golec i Edyta Golec, Piotr Baron czy Grzegorz Lulek.

Gabriela_Gasior_promo_1  Gabriela_Gasior_promo_3

Gabriela Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show „Bitwa na głosy” w drużynie braci Golec. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz mini-album świąteczny „Dzisiaj niebo jest tu”. Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Superdebiuty 2014 r. poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Współpracuje z gospelowymi chórami, prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

HolyNoiz – grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.; Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress, chór Gospel Joy, Konin Gospel Choir. Chociaż wywodzą się z różnorodnych środowisk muzycznych (jazz, soul, rock, reggae, pop) to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania.

Gabriela_Gasior_promo_4

Zespół obecnie współtworzą:

Dorota Zaziąbło – instrumenty klawiszowe

Łukasz Zając – perkusja

Wojciech Gąsior- gitara basowa, aranżacje, kierownictwo muzyczne zespołu

Robert Zając – gitara

Olaf Węgier – saksofon

Gościnny udział wzięli:
Kuba Badach – śpiew
Łukasz Golec – śpiew
Grzegorz Lulek – śpiew
Piotr Baron – słowo czytane
Big Black Chickens – śpiew Anna Buczkowska, Sonia Maselik, Marta Fedyniszyn, Marek Janik, Martyna Jelita, Lucyna Labryga, Magdalena Wieczorek
Grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego „Magurzanie” – śpiew – Edyta Golec, Brygida Sordyl, Agnieszka Sikora, Magda Jakubiec
Paulina Rudawska – skrzypce
Sebastian Sołdrzyński – trąbka, flugelhorn
Sławek Berny – instrumenty perkusyjne
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowiec

Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe

Paweł Boroń

Iron Media
Press PR Promotion

 

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów