HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Festiwal Front Porch Blues czyli… Lauba Pełno Bluesa

lauba

Festiwal Front Porch Blues czyli… Lauba Pełno Bluesa finansowany jest ze środków Funduszu Wyszehradzkiego oraz Miasta Chorzów. Sprzedaż biletów w cenie 15 złotych/dzień prowadzi kasa Skansenu (bilet na koncert uprawnia także do zwiedzania obiektów muzealnych oraz darmowej przejażdżki wozem zdobywców Dzikiego Zachodu). Dzieci do lat 7 wstęp wolny. Koncerty w Sztygarce: piątek (wstęp wolny), sobota (10 złotych, do nabycia w klubie).

Dlaczego Lauba? W nawiązaniu do klasycznej bluesowej tradycji muzykowania na „front porch”, czyli ganku. To właśnie na gankach drewnianych chałup rozsianych po polach bawełny amerykańskiego stanu Missisipi na początku XX wieku urodziła się muzyka nazywana dziś bluesem. Lauba pełno bluesa to ukłon w stronę tej tradycji.

Co roku w sierpniu spotykamy się w Chorzowie w Górnośląskim Muzeum Etnograficznym (czyli popularnym „Skansenie”) by na łonie natury w swojskiej atmosferze rozkoszować się pięknymi dźwiękami i widokami, w przerwach od słuchania zwiedzając zabytkowe, XVIII- i XIX-wieczne chałupy. Spacerując natkniemy się na mieszkańców Skansenu, czyli niezliczone ilości kóz i baranów. Głód i pragnienie zaspokoimy śląskim jedzeniem, a drobnostka z jednego ze straganów z lokalnymi wyrobami będzie doskonałą pamiątką z tej wyprawy. Dodatkową atrakcją mogą być także przejażdżka konna lub wozem zdobywców Dzikiego Zachodu.

Festiwalowe koncerty odbywają się naprzemiennie na trzech scenach na terenie Muzeum: największej, zlokalizowanej przy skansenowej Karczmie oraz dwóch bardziej kameralnych, umiejscowionych w bezpośrednim sąsiedztwie muzealnych chałup: Zagrody Bogatego Chłopa oraz Zagrody Chłopa z Krasów. Po zmroku akcja przenosi się do położonej po sąsiedzku Sztygarki – klimatycznego kompleksu kulturalno-rekreacyjnego stworzonego na terenach byłej kopalni. Jej najbardziej charakterystyczną pozostałością po minionych czasach jest 42-metrowa wieża szybu Prezydent. Wybudowana w 1929 roku i nazwana na cześć prezydenta Mościckiego od niedawna jest udostępniana zwiedzającym, którzy z ulokowanego na jej szczycie tarasu widokowego mają możliwość podziwiania panoramy Chorzowa. Koncerty odbywać się będą w sztygarkowym Magazynie Ciekłego Powietrza, czyli dawnej łaźni wojskowej i kopalnianej skraplarni powietrza.

Blues Bazar
BB BLUES (CZ)
BLUES TIME
BLUESBERG (CZ)
Boogie Boys
Cheap Tobacco
Droga Ewakuacyjna
EASY RIDER
Fingerstyle Bob & The Blues Society
GRUFF!
Jan Galach Band
Jerry’s Fingers
Grzegorz Kapołka & ZIÓŁEK
Kraków Street Band
Limboski & Wiśnia
Makaron & Riko
Marek Piowczyk Trio
Natalia Kwiatkowska
OLD WAVE
Outsider Blues
Szulerzy
WILLIE MAE UNIT
Zdrowa Woda

Miejsca koncertów: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie, Sztygarka, Restauracja Łania

BILETY SKANSEN: 20 (NORMALNY) / 12 (ULGOWY) ZŁOTYCH NA DZIEŃ (DZIECI DO LAT 7 WSTĘP wolny) DO NABYCIA W KASACH SKANSENU. BILET UPRAWNIA DO ZWIEDZANIA OBIEKTÓW MUZEALNYCH.

BILETY SZTYGARKA: 25 ZŁOTYCH (SOBOTA) DO NABYCIA W KLUBIE. PIĄTEK – WSTĘP WOLNY.

BILETY ŁANIA: 30 ZŁOTYCH DO NABYCIA W RESTAURACJI I NA WWW.TICKETPORTAL.PL.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów