HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Dżem w Zielonej Górze, supportem Guitars Project.

dzem_fot1

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”. I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencje. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje…
Dżem od wielu lat przyciąga na swoje koncerty pokolenia Polaków. Nic w tym dziwnego, bo grupa ma w swoim dorobku ogromną liczbę przebojów, które zna praktycznie każdy dorosły Polak. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie słyszałaby takich utworów jak: „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „List do M.” czy „Czerwony jak cegła”, niegdyś wykonywanych przez nieżyjącego już Ryszarda Riedla, a obecnie przez Macieja Balcara.
Twórczość grupy Dżem kształtuje również gust coraz młodszych słuchaczy, zafascynowanych przede wszystkim blues-rockową muzyką kapeli, wykonywaną na najwyższym światowym poziomie. Na koncertach zespołu, które opowiadają o naszym zwykłym życiu, nie brakuje zarówno największych przebojów formacji, jak i nowszych utworów.
Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na pełen doskonałej muzyki i niezapomnianych emocji koncert zespołu Dżem:
– 18 listopada 2016 r. (piątek), Hala CRS (ul. Sulechowska 41), Zielona Góra
Wejście na halę – od 17:30
Guitars Project (support) – początek koncertu 18:00
Dżem – początek koncertu 20:00
Bilety na wydarzenie w cenach: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 70 zł można nabyć w kasie Abilet.pl (Zielona Góra, ul. Zamkowa 7/4a, tel. 68 324 47 74) oraz na portalu abilet.pl.
Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 5 % rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, [email protected]. Współpraca z mediami: [email protected].
www.youtube.com/watch?v=7jL_HKmF6ig
Mimo swych burzliwych dziejów, grupa Dżem istnieje już od kilku dekad. Kapela zaczęła kształtować się w 1973 r., ale jej pierwsze piosenki autorskie powstały w 1979 r. Rok później o Dżemie usłyszała cała Polska, a to za sprawą występu w Jarocinie. W 1981 r. na tym samym festiwalu zespół zagrał już jako gwiazda. Od lat 70-tych skład przeszedł wiele transformacji, zarówno personalnych jak i muzycznych, doświadczany tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera. Jednak nawet po tak druzgocących wydarzeniach muzycy potrafili się podnieś i powrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni.
www.youtube.com/watch?v=XoOS4Ceejcs
Jeśli ktoś kiedykolwiek pomyślał, że aranżacje instrumentalne utworów mogą być nudne, z pewnością nigdy nie słyszał grupy Guitars Project. Zespół powstał w 1991 r. z inicjatywy Dariusza Kurmana, który zaprosił do współpracy Marcina Żabiełowicza (obecnie grupa Hey). Guitars Project to eksperymentalna forma wypowiedzi artystycznej oparta wyłącznie na aranżacjach instrumentalnych oraz eklektyzmie muzycznym. Skład grupy tworzą: Dariusz Krzysztof Kurman – gitara elektryczna, Wojciech Górecki – gitara basowa, Piotr Wojciechowski – instrumenty perkusyjne i Odyseusz Karalis – instrumenty klawiszowe.
Zdjęcia: mat. pras. Monolit

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów