HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Duet Darek Malejonek/Paweł Gumola oraz grupa Chelsea

widok plakat chelsea15.07.2016 (piątek) w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu wystąpi legendarna grupa Chelsea. Wieczór otworzy duet Paweł Gumola & Darek Malejonek. Jest to jedyny polski koncert Chelsea na tej trasie koncertowej, jednocześnie pierwszy występ w naszym kraju w historii zespołu. Bilety (przedsprzedaż 35 zł w dniu koncertu 45 zł) dostępne są w klubie ( Hard Rock Pub Pamela, Toruń ul. Legionów 36) lub można je zarezerwować po uprzedniej wpłacie na konto pod adresem mailowym [email protected] . Ilość biletów ściśle limitowana.

CHELSEA: brytyjski zespół punkrockowy powstały w 1976 roku. Ich historia rozpoczęła się kiedy to Gene October (wokal) zamieścił ogłoszenie w czasopiśmie Melody Maker poszukując muzyków do współpracy. Na jego propozycję odpowiedzieli: gitarzysta William Broad (znany później jako Billy Idol), basista Tony James (z London SS) oraz perkusista John Towe (również z London SS). 18 października grupa już pod nazwą Chelsea zadebiutowała u boku Throbbing Gristle w londyńskim ICA (Institute of Contemporary Arts). Losy zespołu były burzliwe i w składzie kapeli wciąż zachodziły personalne zmiany. W całej historii Chelsea możemy doliczyć się, że w formacji grało prawie 30 muzyków, co pokazuje, że grupa miała problem z utrzymaniem stałego, stabilnego składu. Jednak jedynym niezmiennym jego członkiem jest założyciel i wokalista – Gene October. 26 czerwca 1979 ukazał się debiutancki album Chelsea, a muzycy razem z The Clash i The Police zagrali szereg koncertów w Wielkiej Brytanii oraz na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W latach 1984-1989 w zespole działali tacy muzycy jak: Jon Thurlow (gitara), Young Willy (gitara), Peter Dimmock (gitara basowa), Geof Colvill (perkusja), Phoenix (gitara), Tim Briffa (gitara), Jonnie Dee (gitara), Paul Lincoln (gitara basowa), Jamie Abethell (perkusja) czy Steve Tannett (gitara) z którymi October nagrał trzy płyty studyjne: Original Sinners (1985), Rocks Off (1986) i Underwraps (1989; z gościnnym udziałem Toppera Headona z The Clash) Obecni członkowie zespołu to : Gene October ( wokal), Nic Austin (gitara), James Stevenson( gitara), Mat Sargent (gitara basowa), Lee Morell (perkusja). Na swoim koncie Chelsea posiada 9 albumów studyjnych, m.in.: „Evacuate”(1982), Original SInners (1985), The Alternative (1993). Grupa wydała także dwa albumy koncertowe : „Live and Well”(1984), „Live at the Music Machine”(1978). Ostatni album studyjny zatytułowany „Saturday Night, Sunday Morning” udowadnia, że pomimo upływu lat Chelsea nadal jest w świetnej formie.

DAREK MALEJONEK: to polski kompozytor, wokalista i gitarzysta, który swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura. Następnie występował z grupą Izrael-Kultura & Izrael, z którym nagrał pięć płyt studyjnych. Od 1984 Izrael niemal co roku pojawiał się na festiwalu w Jarocinie. Ponadto gościł na sopockim koncercie Najlepsi Z Najlepszych w Operze Leśnej (1986) czy na katowickich Odjazdach (1994). W 1989 roku Darek Malejonek założył grupę HOUK. W 1992 roku ukazała się pierwsza płyta „Soul Ammunition” nagrana w studiu „Złota Skała”. Piosenka pochodząca z tego krążka „Dancing with Reality” zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie słuchaczy Radia France Internationale. Nagrodą było zaproszenie na największe targi muzyczne świata Midem’93 w Cannes. Artysta grał również na basie w takich zespołach jak Moskwa, czy Armia i jest także współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 oraz Arka Noego. W 1997 roku z inicjatywy Darka Malejonka powstała formacja Maleo Reggae Rockers. Zespół ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych, m.in.: Za-zu-zi (1998), Addis Abeba (2009), Rzeka Dzieciństwa (2011).

PAWEŁ GUMOLA: to urodzony w 1965 roku polski kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Swoją muzyczną drogę rozpoczął w 1983 roku jako założyciel i członek legendarnego zespołu punkrockowego Moskwa. Kluczowe lata jego kariery przypadły na okres 1984-1987, kiedy zespół zdobył rozgłos na całą Polskę, jak również poza jej granicami. W tym czasie „Guma” wystąpił z Moskwą w trzech dokumentalnych filmach (z których jeden był kręcony przez ekipę BBC) i w jednym fabularnym. W 1987 roku został nagrany debiutancki album, który z różnych przyczyn (m.in. cenzura) ukazał się dopiero dwa lata później – w okresie, kiedy zespół miał już problemy personalne i finansowe. Ta cała sytuacja negatywnie wpłynęła na dalszą działalność Moskwy – po koncertach w Niemczech pod koniec 1990 r. zespół praktycznie przestał istnieć. Artysta wyjechał na kilka tygodni do Indii gdzie zgłębiał techniki medytacji. Po powrocie do Polski założył grający muzykę reggae zespół 5000 lat. W 2000 roku zaangażował się w projekt reggae’owo-dubowy Ocean, będący kontynuacją zespołu 5000 lat. Od przełomu lat 2010/2011jest jednym z wokalistów i gitarzystów grupy R.U.T.A. Pojawił się również z krótką rolą w 29. odcinku serialu Kasia i Tomek. W czerwcu 2001 reaktywował Moskwę, z którą do dziś występuje.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów