HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Do muzyki elektronicznej włączył saksofon i sekcję smyczkową.

Do muzyki elektronicznej włączył saksofon oraz sekcję smyczkową. Poznajcie ALEXA L

Tworzy muzykę o oryginalnym, klubowym brzmieniu, do której dodaje szerokie instrumentarium, wspierane syntezatorami, basem i melodyjnym wokalem. Na jego muzycznej drodze towarzyszył mu światowej klasy producent i przyjaciel Avicii’ego, Austin Leeds.

ALEX L to kompozytor, producent i DJ polsko-szwajcarskiego pochodzenia, który zaskakuje swoim nietypowym stylem muzyki z gatunku EDM (Electronic Dance Music). Rozmawiamy z młodym artystą o jego inspiracjach i początkach w branży muzycznej.

 

Alex, masz dopiero 20 lat. Od czego się zaczęła Twoja przygoda z muzyką?

ALEX L: Wychowywałem się w muzykalnej rodzinie i przeróżne melodie były mi bardzo bliskie przez całe dzieciństwo. Od najmłodszych lat śpiewałem z babcią kolędy, próbowałem grać na gitarze, na „organkach” (śmiech), potem wieku 8 lat rozpocząłem naukę gry na gitarze u mojego wuja, a gdy miałem 13 lat zaczęła się przygoda z saksofonem, która trwa do dzisiaj.

Gdzie uczyłeś się gry na saksofonie?

–  Uczyłem się od Mateusza Cieślaka w Orkiestrze Strażackiej. Następnie dostałem się do Szkoły Muzycznej, w której grałem na pianinie, gitarze oraz kształciłem kompozycję i wokal.

Powiedz, jak zainteresowałeś się muzyką, którą grasz?

– Muzyką elektroniczną zainteresowałem się w czasie pierwszych imprez. Urzekły mnie jej nieskończone możliwości brzmienia i kompozycji, a także sposób w jaki wpływa na emocje i zachowanie. Zakochałem się w tym połączeniu i od razu wiedziałem, że to jest styl, w którym chcę tworzyć.

Co nowego ALEX L wnosi do muzyki EDM?

Chciałbym poszerzyć instrumentarium. Dodaję do muzyki elektronicznej np. sekcję smyczkową, saksofon, fortepian, czy delikatne wokale. Myślę, że to sprawia, że muzyka bardziej zaciekawia i dodaje dynamiki. Coś się dzieje 😉

Zdecydowanie tak! Czy Twój utwór Blowin in the Wind z Jessicą Jolia tak właśnie powstawał? Po energicznym bicie słyszałam w nim skrzypce.

– Tak, dokładnie. Pracę w studiu nagraniowym traktuję niezwykle poważnie, dbając o profesjonalizm oraz każdy detal. Nieustannie eksperymentuję z brzmieniem syntezatorów, basu, sekcji perkusyjnych, gitar czy innych instrumentów – odkrywając i tworząc nowe brzmienia. Wykorzystuję również techniki field recording’u, rejestrując dźwięki natury, które stają się potem częścią miksu.

Kim się inspirujesz w muzyce?

– To pytanie najczęściej mi zadają! Zdecydowanie moją największą inspiracją i idolem jest Avicii, którego już niestety z nami nie ma. Jego stratę przeżyłem bardzo osobiście, a muzyka Avicii’ego wywarła na mnie ogromny wpływ. Nie bez powodu jego słowa stały się moim motto artystycznym.

Zaraz, czy te słowa masz także na przedramieniu?

– Haha, spostrzegawczość! Tak, tatuaż na przedramieniu przypomina mi o nim w każdej chwili. Poza tym inspirację czerpię od wielu muzyków sceny elektronicznej. Z tego bardzo utalentowanego grona mogę wymienić: Davida Guetta, Martina Garrixa, Don Diablo, Calvina Harrisa, Robina Schulza czy Kygo.

Zdradzimy czytelnikom Twoje artystyczne moto?

– Oczywiście! „You’ll leave this world behind so live a life you will remember”.

Jakie wspomnienie uważasz za najlepsze w swojej muzycznej drodze?

– Ten moment kiedy wchodzisz na scenę, publika patrzy na każdy twój ruch, grasz swój utwór i ta radość, kiedy wszyscy cieszą się krzycząc i skacząc w jego rytm. Ludzie, którzy chcą po koncercie zrobić z tobą zdjęcie albo wziąć autograf – to zastrzyk w żaden inny sposób nieosiągalnej energii, która powoduje silną dawkę motywacji.

Jakie jest Twoje największe marzenie w karierze muzyka?

– Chciałbym, żeby to, co robię wywierało pozytywne emocje u innych. Marzę o tym, bym czuł się spełniony i żeby to, o czym opowiedziałem w poprzednim pytaniu mogło trwać jak najdłużej!

I tego Ci życzymy, Alex i dziękujemy za wywiad.

– Bardzo dziękuję.

Bio:

ALEX L – Aleksander Stanisław Łabendziński – polsko-szwajcarski producent i kompozytor muzyki elektronicznej, DJ związany z polską i międzynarodową sceną EDM (Electronic Dance Music). W swojej pracy łączy elementy współczesnego, melodyjnego popu z rytmicznym i szybkim brzmieniem tanecznej muzyki klubowej, czerpiącej z nurtu eurodance lat 90house czy electro. Zainspirowany twórczością takich artystów jak: Avicii,  David Guetta, Martin Garrix, Don Diablo, Calvin Harris, Robin Schulz, Kygo, rozpoczął komponowanie utworów pod marką ALEX L. Dopracowane brzmienie, stanowiące miksturę syntezatorów, agresywnego basu czy wpadających w ucho wokali, pozwoliło mu założyć w 2014 roku własne studio muzyczne. Współpracował z takimi artystami jak Jessica JoliaLuca PretolesiLindsay WillingerMaciej PolańskiMarek Walaszek, Anna YarbroughJulian SpiroCezary Magiera. W poszukiwaniu brzmienia towarzyszy mu także  światowej klasy producent i przyjaciel Avicii’ego – Austin Leeds. Prywatnie jest zapalonym podróżnikiem. Zwiedził Szwajcarię, Niemcy, Tajlandię, Turcję, Tunezję, Grecję, Czechy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Credo artystyczne:

„YOU’LL LEAVE THIS WORLD BEHIND

SO LIVE A LIFE YOU WILL REMEMBER”

– AVICII

Ciekawość świata i ludzi oraz wrodzona potrzeba poznawania istoty muzyki to moim zdaniem cechy charakteryzujące każdego dobrego producenta i DJ’a. W moich utworach pragnę zawrzeć pewien uniwersalny, optymistyczny przekaz, który porwie słuchaczy na parkiet oraz pozwoli im dostrzec nieskończone możliwości muzyki tanecznej. Dorastałem w rodzinie o muzycznych tradycjach, przez wiele lat doskonaląc umiejętności gry na fortepianie, saksofonie czy gitarze, jednak dopiero środowisko klubowe uświadomiło mi jak wielka siła drzemie w rytmie i melodii, oraz jak bardzo pragniemy się z nimi utożsamiać. Tworzę zgodnie z duchem czasów, w których żyję. Funk, ambient, muzykę klasyczną czy filmową, na których się wychowałem, interpretuję na gruncie współczesnego electro popu i EDM. Pracę w studiu nagraniowym traktuję niezwykle poważnie, dbając o profesjonalizm oraz każdy detal. Nieustannie eksperymentuje z brzmieniem syntezatorów, basu, sekcji perkusyjnych, gitar czy innych instrumentów – odkrywając i tworząc nowe brzmienia. Niezwykle ważne są dla mnie występy na żywo. Moment w którym wychodzę na scenę i słyszę radość tłumu skaczącego w rytm mojego utworu są najlepszą nagrodą oraz motywacją do tworzenia kolejnych kompozycji.

 

Więcej informacji o artyście znajdziecie na oficjalnej stronie muzyka (www.alex-l.pl) oraz na Facebooku (www.facebook.com/alexl.music)

Spotify:

www.open.spotify.com/artist/5aJYXGrL1WzaPpdLKSSBFO

Soundcloud:

www.soundcloud.com/alexl_music

YouTube:

www.youtube.com/channel/UCU6pHcMW2l4DgNIOM3M6BUw/featured

Instagram:

www.instagram.com/alexl.music

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów