HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Danse Macabre ..nowy album

Zespół Danse Macabre powstał w 1991 roku w Gliwicach założycielami byli :Darek Kłosowicz , J.P , Tomasz Doctah Young , Adam Black.

danse promo 1

W tym roku tez zadebiutowali w jednym z zabrzańskich klubów. W roku 1992 zagrali dla kilku tysięcy osób na Igrach w Gliwicach, supportując Kult i Kazika i od tej pory regularnie pojawiali się na koncertach klubowych i plenerowych w całej Polsce, zdobywając grono oddanych fanów.

simulacrum

Zespół wielokrotnie pojawiał się w mediach i radiostacjach muzycznych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich, i przez wielu fanów new wave i gothic rock do tej pory określany jest jako kultowy. Jak inne zespoly borykal sie ze skladem . W latach 90tych w Danse grali m.in Paweł Wardzała-git , Piotr Wasyl Jankowski-klawisze , Jacek Mitas-spiew , Przemek Szywala-git.

Danse Macabre zawiesił swoją działalność w grudniu 1996 roku, do reaktywacji zespołu doszło w lipcu 2014 roku. Grupa po raz pierwszy zdecydowała się na współpracę z wokalistką (przed reaktywacją w zespole śpiewali tylko mężczyźni). Do zespołu dołączyła Ania Blomberg-Gahan, znana z popularnych na scenie goth rock/goth metal zespołów Batalion d’Amour, Dance on Glass i Diavolopera.

revers

W listopadzie 2014 roku do zespołu dołączyła Małgorzata Antosz-Konieczna (ex Drakon) na instrumentach klawiszowych i zespół zagrał mini trasę jako support zespołu Closterkeller (Rude Boy Bielsko-Biała, Klub Kwadrat Kraków i Klub Ucho Gdynia) oraz koncert jako support legendarnej czeskiej formacji gotyckiej, XIII Stoleti, w CK Wiatrak w Zabrzu.W styczniu 2015 roku zespoł zagral koncerty mn.z Opozycja i Pornografia.

p4250190-1

Danse Macabre pod koniec lutego rozstało sie z Ania a nowa wokalistka zostala Beata Golińska . Muzycy Danse zafascynowani są zespołami takimi jak The Sisters of Mercy, The Cure, Bauhaus, Fields of the Nephilim, Siouxsie and the Banshees, The Mission, i wpływy tych zespołów są wyczuwalne w utworach zespołu.
We wrzesniu 2015 zespół wydał długo oczekiwaną debiutancką EPke Simulacrum.
W marcu 2016 zespol bedzie obchodzil swoje 25 lecie !

Obecny skład :
Beata Golińska – Spiew
Małgorzata Antosz-Konieczna – instr.klawiszowe
J.P – bass
Darek Kłosowicz – git , programowanie

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów