HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Czy Lady Gaga zaśpiewa w duecie z Mireille Mathieu?

lady-gaga-mireille-mathieu-exactx-p-2896525-jpg_2532068_660x281Jeszcze niedawno wydawałoby się to niemożliwe. Ale sprawa jest poważniejsza niż myślimy. Niedawno ikona światowego show biznesu Lady Gaga spotkała się z Mireille Mathieu. To co oznajmiła po tym spotkaniu zaskoczyło nawet najbardziej przewidujących znawców przemysłu rozrywkowego. Po spotkaniu Lady Gaga powiedziała: “Jest wielu francuskich artystów, którzy odegrali ważną rolę w historii muzyki. Ja cenię niezwykłą aurę, która otacza Mireille Mathieu. Moim marzeniem jest nagrać z nią “La Vie en Rose” w duecie.

Artystki łączy niewiele. Gaga to skandalistka, jedna z najbardziej ekscentrycznych gwiazd, wielbicielka piercing. Z drugiej strony – Mireille Mathieu, słynąca ze wzniosłego repertuaru, moralnego rygoru i legendarnej już dyskrecji. Okazuje się, że nawet takie różnice nie są przeszkodą, kiedy łączy je to, co najważniejsze – wielka pasja do muzyki i głos. Każda z nich sprzedała ponad 120 milionów płyt, obydwie mają międzynarodową publiczność i obydwie kochają muzyczne eksperymenty.

Poproszona o komentarz Mireille Mathieu z uśmiechem odpowiada: “ Zawsze ogranicza mnie mój styl, ale mam bardzo eklektyczny gust muzyczny. Jestem fanką Queen, Florent Pagny i Pharella Williamsa. Lady Gaga? Lubię ją. Bardzo cenię jej piosenkę zaśpiewaną w duecie z Tonnym Bennettem. Ma głos i potrafi śpiewać. Pozostaje tylko umówić wizytę w studio.”
Lady Gaga w oczekiwaniu na realizację swojego marzenia na razie sprawdza styl francuskiej diwy. Jak Wam się podoba we fryzurze Mathieu?

Również polskie gwiazdy dostrzegają potencjał Mireille. Monika Brodka na ostatniej gali rozdania Fryderyków również zaprezentowała się w stylistyce Mathieu. Charakterystyczna półokrągła grzywka i przycięte przy szyi włosy to znak rozpoznawczy Mireille. Czyżby też wiązała z nią jakieś plany na przyszłość?

W Polsce Mireille Mathieu wystąpi na 3 koncertach:
18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu
20 października w Hali Torwar w Warszawie
22 października w Hali Gdynia Arena w Gdyni
Bilety dostępne są na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.
WIĘCEJ INFORMACJI:
Ewa Siedlecka
tel: +48 502 066 614
Anna Westfal
tel: +48 502 179 444

*************************************************************

Historię życia Mireille Mathieu czyta się prawie jak bajkę. To opowieść o dziewczynie z południa Francji, która dzięki talentowi, ciężkiej pracy i wytrwałości – osiągnęła pozycję jednej z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych piosenkarek świata.

Mireille Mathieu urodziła się w Awinionie, w Prowansji, 22 lipca 1946 roku jako najstarsza z
czternaściorga dzieci Marcelle i Rogera Mathieu. Już we wczesnym dzieciństwie uwielbiała śpiewać, a jej idolkami były Edith Piaf i Maria Callas. W wieku niespełna 14 lat rozpoczęła pracę w fabryce kopert w rodzinnym mieście. Kilka lat później postanowiła spróbować swych sil w regionalnym konkursie piosenki „On chantait dans mon quartier” („Śpiewamy w naszej dzielnicy”). Wygrała za trzecim razem. Dzięki staraniom burmistrza Avinion udało się jej zakwalifikować do finału popularnego programu telewizyjnego „Tele Dimanche”.

Był 21 listopada 1965 roku.
Mireille zaśpiewała piosenkę „ Jezebel” z repertuaru Edith Piaf i glosami publiczności zdobyła pierwsze miejsce. Młodą, śpiewającą z niezwykłą siłą i ekspresją w głosie, piosenkarką zainteresował się znany impresario, Johnny Stark. Postanowił zaopiekować się Mireille i uczynić z niej wielka gwiazdę piosenki. Takie były początki kariery artystki, która z czasem stała się symbolem kultury francuskiej na całym świecie.
Już w 1966 roku po raz pierwszy wystąpiła jako gwiazda na legendarnej scenie paryskiej „Olympii”, a także odbyła podróże koncertowe m.in. do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. W kwietniu 1969 roku Mireille dała cztery koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej.

Mireille Mathieu śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata: w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Friedriechstadt Palast w Berlinie, Universal Amphitheatre w Los Angeles, Elysee Arena w Turku czy w Teatro Ariston w San Remo to tylko niektóre.
Była pierwszą piosenkarką z za „żelaznej kurtyny”, która wystąpiła w Chinach (1986) i jedyną artystką muzyki popularnej, która miała możliwość występowania w moskiewskim Teatrze Wielkim (1976).
Podczas swoich tourne po Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej czy Australii, występowała w licznych programach telewizyjnych i koncertach galowych z najbardziej znanymi wykonawcami światowego show-businessu: Placido Domingo, Andy Williamsem, Charlesem Aznavourem, Petulą Clark, Barry Mannilowem, Deanem Martinem czy Tomem Jonesem, Joshem Grobanem.
Prezentowała swoje piosenki przed osobistościami świata polityki: Ronaldem Reaganem, Francois Miterrandem, Jacquesem Chirakiem, Leonidem Kuczmą i Wladimirem Putinem, brytyjską królową Elżbietą II, królem Maroka Hassanem II, parą królewską Tajlandii i księciem Rainierem z Monkao. Koncertowała w Meksyku podczas Mundialu w 1986 roku oraz podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Grenoble (1968) i w Seulu (1988).

Szczególnym przeżyciem dla Mireille były trzy wizyty w Watykanie i spotkania z papieżem Janem Pawłem II.

Uznając jej zasługi w popularyzowaniu kultury francuskiej, uhonorowano ją m.in. Krzyżem Zasługi I Klasy Republiki Federalnej Niemiec (1984), Orderem Kawalera Legii Honorowej (2000), Srebrnym Medalem Miasta Sankt Petersburga (2007).

W latach 1978-85 jej wizerunek miała Marianna, słynny gipsowy symbol Republiki Francuskiej.
Przez ponad 40 lat pracy Mireille Mathieu nagrała ponad 1200 piosenek w 11 językach i wydała 40 albumów. Wciąż śpiewa, koncertuje, wydaje nowe płyty, gości w programach radiowych i telewizyjnych całego świata.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów