HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Czadowy Tymoteusz powraca

STOPAII084 (4)Po raz pierwszy od ponad czterech lat 2Tm 2,3 zagra czadowe koncerty. W skład zespołu wchodzą jedni z najlepszych rockowych muzyków w Polsce: Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda), Tomasz Budzyński (Armia), Dariusz Malejonek (Maleo Reggae Rockers), Robert Drężek (Luxtorpeda), Krzysztof Kmiecik (Luxtorpeda), Tomasz Krzyżaniak (Luxtorpeda) i Beata Polak (Wolf Spider). – – Umówienie się i spotkanie nie jest w naszym wypadku takie proste – śmieje wokalista Dariusz Malejonek. – Każdy jest z innej bajki i z innego miasta. Ale tkwi w nas tęsknota do grania razem, więc gdy nadarzyła się okazja wystąpienia na Luxfeście postanowiliśmy zagrać jeszcze w innych miejscach.
2Tm2,3 proponuje unikatowe w Polsce połączenie muzyki i słów. – Dla ludzi z kościoła to bywa za ostre, a dla ludzi spoza niego zbyt pobożne – mówi gitarzysta Robert Drężek. – Teraz gramy bardzo rzadko, dlatego dla mnie te koncerty będą dużym wydarzeniem, bardziej je przeżywam, jak coś odświętnego.
Muzyka jest ostra i dynamiczna: dwie gitary i dwie perkusje, bas i dwóch wokalistów. – Dawno nie graliśmy czadowych koncertów, a że jeszcze mamy energetyczny repertuar, to nie mogę doczekać się, kiedy znów się spotkamy na scenie – mówi wokalista Tomasz Budzyński.

Plakat czadowy
Teksty 2Tm,23 to przede wszystkim psalmy, czyli utwory biblijne mające nawet 3000 lat. – Mamy swój ponadczasowy i uniwersalny przekaz, który rzadko można spotkać w polskiej muzyce – mówi Budzyński.
Muzycy po sześciu latach przerwy nagrali nowy album studyjny, który czeka na jesienną premierę. Czy zagrają któryś z utworów? Nie wiadomo.
Tymoteusz, jak często nazywana jest grupa, zagra cztery koncerty:
25.09.2014, godz. 20.00 – Warszawa, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (dzień koncertu)
26.09.2014, godz. 20.00 – Gdynia, Ucho, ul. Św. Piotra 2, bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (dzień koncertu)
28.09.2014 – Poznań, Luxfest (szczegóły na facebook.com/LuxFest1)
04.10.2014 – Kraków, Luxfest (szczegóły na facebook.com/LuxFest1)

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów