HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Crippled Black Phoenix

unnamed

Crippled Black Phoenix – supergrupa z Wielkiej Brytanii wraca do Polski! Już 30.listopada 2015 roku, ponownie wystąpi na scenie Progresja Music Zone!

Crippled Black Phoenix to projekt muzyków, którzy wywodzą się z tak energetycznych kapel jak Electric Wizard, Iron Monkey, Portishead, Mogwai czy Gonga. Członkowie zespołu swoją współpracę rozpoczęli w 2004 roku. Prowodyrem całego muzycznego zamieszania był perkusista Justin Greaves (Iron Monkey, Electric Wizard, Teeth Of Lions Rule The Divine, The Varukers, itd.) i pewna pożyczona gitara, na której powstało pierwsze demo. Na sukces nie musieli długo czekać. Już pierwszy ich album był strzałem w dziesiątkę. Ciężko ich zaszufladkować, co jest ich niewątpliwym atutem. Ich muzyka jest pełna kontrastów. Łączą eksperymentalne brzmienie z klasyką, progresyjne granie z awangardą, a mocne uderzenia z przepięknymi balladami. Niewątpliwie poruszają się w klimatach post-rockowych, post-punkowych, docierając aż do freak folku i ambientu. Sami autorzy swoje utwory określają jako: ”ballady końca świata”.

Wśród wydawnictw zespołu znalazły się takie studyjne perełki jak: A Love of Shared Disasters (2006, wyprodukowany przez lidera Portishead – Geoffa Barrowa), 200 Tons of Bad Luck (2009), I, Vigilante (2010), (Mankind) The Crafty Ape (2012), No Sadness or Farewell (2012), White Light Generator (2014), a także jedna kompilacja The Ressurectionists & Night Raider: 2007-2009 A.D. z 2009 roku. Przez Crippled Black Phoenix przewinęło się wiele sław, z których wyklarował się obecny, skład, czyli: Justin Greaves – gitara elektryczna, perkusja, piła muzyczna, instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, banjo, efekty, sampling, Joe Volk – śpiew, gitara akustyczna, Daisy Chapman – fortepian, instrumenty klawiszowe, Charlotte Nicholls – wiolonczela, śpiew, Merrijn Royaards – perkusja, Danny Ashberry – sentezatory i instrumenty klawiszowe i Christian Heilmann – gitara basowa.

Podczas najnowszej trasy CBP przygotowali dla fanów niezwykłą muzyczną ucztę. Usłyszymy m.in. “Childhoods End” – utwór pochodzący z EP “Oh-Ech-oes”. Znajdziemy na niej 38-minutową wersję legendarnego „Echoes” (Pink Floyd), które po raz pierwszy pojawiło się na krążku „Meddle”, dotąd często pomijanym i niedocenianym.
Wersja Crippled Black Phoenix powstała dzięki współpracy z Se Delanem, a także resztą muzyków z obydwu zespołów. Tę wyjątkową interpretację będziemy mogli usłyszeć na żywo podczas nadchodzącego, zimowego tournée New Dark Age. Utwór będzie wykonywany jedynie na tej trasie. Na wokalu oprócz Daniela Anghede usłyszymy Belindę Kordic, dokładnie tak jak na płycie.

Te niezwykle klimatyczne dźwięki zostały uchwycone i nagrane w dwóch studiach: Hyhtan i Tripdown na przełomie 2014-2015 roku. Za produkcje odpowiadają David John Norman & Richie Chappell.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów