HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Caspian w Progresja Music Zone

Caspian [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][USA] / Jo Quail [Wielka Brytania]

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na jedyny koncert grupy Caspian w Polsce. Zespół wystąpi 14 listopada na Noise Stage w warszawskim Klubie Progresja (ul. Fort Wola 22). Grupa będzie promować nowy album “Dust & Disquiet”, którego premierę zaplanowano na 25 września.

Przed Caspianem zaprezentuje się brytyjska wiolonczelistka, Jo Quail.
CASPIAN (Triple Crown Records, USA)

Zespół założony jesienią 2003 w Stanach Zjednoczonych. O grupie zrobiło się głośno dwa lata po powstaniu, kiedy udało się jej związać z Dopamine Records dzięki temu wyszła debiutancka EP-ka “You Are The Conductor”.

Ich pierwsza płyta “The Four Trees” została uznana post-rockowym albumem 2007 roku przez The Silent Ballet. Wydana dwa lata później druga płyta “Tertia” oraz trasy z Red Sparowes i God Is An Astronaut pozwoliły grupie na stałe dołączyć do światowej czołówki gatunku.

Na kolejnej płycie “Waking Season” (post-rockowy album 2012 roku według Spin Magazine) – zespół skierował się w stronę lżejszych brzmień. Zapowiadany na wrzesień 2015 roku album “Dust & Disquiet” będzie bardziej różnorodny.

Grupa wciąż szuka nowych środków wyrazu. Przy nagraniach muzycy korzystali m.in. z waltorni, a także zaprosili do studia kwartet smyczkowy. Urozmaici to styl zespołu, w którym obecne są mocne gitarowe riffy, eteryczne melodie i elementy elektroniki.

Od 2005 roku zespół zagrał blisko 700 koncertów na 3 kontynentach, odwiedzając ponad 30 państw. Grupa wielokronie występowała w Polsce – ostatni raz w wypełnionej po brzegi Hydrozagadce w styczniu 2014 roku.
JO QUAIL

Jo Quail to brytyjska wiolonczelistka. Przez wiele lat nagrywała pod pseudonimem SonVer, ale w ostatnich latach wydała dwa albumy pod własnym imieniem i nazwiskiem: “From The Sea” (2010) i “Caldera” (2014). 23 marca 2014 roku wystąpiła po raz pierwszy w Polsce razem z Cappellą Gedanensis.

Jej twórczość, czy wykonywana solowo, czy z zespołem muzyków, silnie oddziałuje na emocji słuchaczy prowadząc ich z krainy medytacji do mrocznych zakątków wyobraźni.

Użycie rozmaitych efektów dźwiękowych, bogata orkiestracja i zwinną perkusją sprawiają, że podczas każdego występu Jo zabiera widzów w niezwykłą i majestatyczną muzyczną podróż. Tak samo będzie 14 listopada w Klubie Progresja!caspian[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów