HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Calladorn .. premiera artystyczna

Calladorn .. premiera artystyczna

calladorn fullaaa

Historię zespołu rozpoczyna rok 2010, w którym Marcin Bąk i Anna Chudzik – założyciele zespołu, rozpoczęli współpracę pod szyldem Calladorn. Gitarzysta kompozytor oraz pisząca teksty wokalistka, stworzyli fuzję charakterystycznych dla metalu brzmień i rytmiki z elementami muzyki symfonicznej. W miarę dalszych prac, odnaleźli także inspiracje w muzyce folkowej, melodic death i black metalu. Wkrótce skład zespołu uzupełnił gitarzysta Kenny Deth oraz sekcja rytmiczna w składzie Marcin Szmitka – bass i Tomasz Książczak – perkusja.
Po kilku latach i wielu wspólnych występach scenicznych, w listopadzie 2011 roku, muzycy sekcji odeszli z zespołu a na ich miejsce Calladorn zwerbował basistę Pawła Skorupę i perkusistę Kamila Ścibika.
W nowym składzie formacja zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Metalfest 2012 i zapewniła sobie występ na deskach festiwalu, obok takich gwiazd jak Megadeth, Eluveitie, Dark Tranquility, Moonspell, Soulfly czy Kreator.

Pod koniec ubiegłego roku zespół opuścił Kenny Deth. Po krótkiej przerwie w występach do składu dołączył gitarzysta Paweł Krasowiecki i Calladorn z wielkim impetem powrócił na sceny klubów i festiwali.
Do zobaczenia na koncertach!

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów