HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Blindead w Progresji!

unnamedBlindead / Lonker See / SautruS

Po trzech latach od wydania albumu „Absence” Blindead powraca z nową płytą i koncertami!

‚Ascension’ będzie piątym longplay’em w dorobku Blindead i pierwszym dokonaniem formacji nagranym z nowym wokalistą, Piotrem Piezą!
BLINDEAD (Gdynia/Trójmiasto)

Blindead już dawno udowodnili, że mają swoją tożsamość. Pokazując autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę nie ograniczają się do jednej konwencji i wymykają się oczywistym schematom.

Tworzą muzykę dojrzałą, przepełnioną niezwykłą wrażliwością i jednocześnie zaangażowaną. Muzykę, która na koncertach często stanowi ścieżkę dźwiękową do filmowych wizualizacji. Ten element występów realizują w bardzo oryginalny sposób będący tym samym uzupełnieniem ich koncepcyjnych albumów.

Ostatnie wydawnictwo, płyta „Ascension” przyniosła zmianę kursu i po raz kolejny pokazała odwagę zespołu do muzycznych eksperymentów.
LONKER SEE

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.
SautruS

Kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Łączy ze sobą elementy późnych lat 60′ z nowszymi metalowymi brzmieniami, tworząc unikalną i charakterystyczną muzykę, docenianą przez fachowe pisma i znanych blogerów na całym świecie. SautruS nagrał dotychczas dwa albumy: EP „Kuelmaggah misticism” (2012) oraz LP „REED: Chapter One” (2014 – Pink Tank Records). Mają za sobą trasy w Polsce, w Niemczech, Belgii, Holandii i Austrii. Do tej pory dzielili scenę z takimi kapelami jak: Ampacity, Bone Man, Blues Pills, Belzebong, Dopelord, Grandloom, Greenleaf, Mars Red Sky, Planet of Zeus czy Samsara Blues Experiment. Kolejne LP w przygotowaniu!

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów