HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

APTEKA – OPERA LEŚNA SOPOT

APTEKA GDYNIA

Koncert zespołów – Yell_O! i Tune 4 Tune, po których zagra gość specjalny Apteka.

Yell_O! – Muzycy tej grupy podjęli spore ryzyko: budują swoje piosenki z elementów, z których każdy z osobna mógłby z miejsca zatopić cały ten projekt. To ciepłe, ocierające się o naiwność, melodie, to wysunięcie na pierwszy plan dość delikatnego głosu wokalistki, to polskie teksty. Historia rodzimej sceny muzycznej zna niezliczone przypadki, w których nieumiejętne wykorzystanie takich pomysłów całkowicie pogrąża ich autorów. Tym razem jest jednak zupełnie inaczej. Członkom tej młodej grupy zręcznie udało się ominąć wszystkie rafy, które piętrzą się wokół takiego pomysłu na swoje granie i stworzyć coś ujmującego, pociągającego, niemal uwodzącego. Piosenki Yell-o imponują niewymuszoną przebojowością, zachwycają świeżością, cieszą bezpretensjonalną naturalnością. To coś zupełnie nowego na trójmiejskiej scenie muzycznej.

Tune 4 Tune to solidne rockowe granie, może niezbyt odkrywcze ale podobno w muzyce wszystko już było… Dużym atutem zespołu jest mocny, zdecydowany i wyrazisty wokal, który dobrze komponuje się z żywymi gitarami i motoryczną sekcją rytmiczną. Tune 4 Tune warto zobaczyć na koncercie, radzą sobie chyba jeszcze lepiej niż na płycie.

Apteka to jeden z najważniejszych polskich zespołów nurtu rockowo-alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły, że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzinnej scenie. W 2013 roku Apteka świętowała 30-lecie działalności scenicznej. W tym czasie zagrała setki koncertów w klubach oraz na festiwalach. Ma na koncie 8 płyt, z których większość przeszła do kanonu polskiej muzyki rockowej.

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.
Wydany przez UNIVERSAL MUSIC POLSKA album zatytułowany po prostu „APTEKA” ukazał się w maju 2007. Zawarty na nim materiał muzyczny nie tylko nie zawiódł dotychczasowych fanów zespołu, ale okazał się również atrakcyjny dla wszystkich słuchaczy otwartych na nowe brzmienia i niebanalne teksty. Zarówno płyta jak i promująca ją trasa koncertowa DRUG STORY 2007 była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w naszym kraju.
APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.
Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.

Koncerty rozpoczynają się o 19:30
Bilety w cenie 10 zł do nabycia:
Kasa Opery Leśnej, ul. Moniuszki 12, Sopot (czynna codziennie w godz. 10.00-20.00)
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu (czynny codziennie w godz. 10.00-20.00)
oraz na www.operalesna.sopot.pl

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Sopot.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Trójmiasto, Nowe idzie od Morza

Więcej informacji www.operalesna.sopot.pl

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów