HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

Apteka & Na Górze

PLAKAT CHODZIEŻ

Apteka & Na Górze | 26.09.15| Chodzież

Chodzieski Dom Kultury
ul. Strzelecka 15
64-800 Chodzież

start: 20:00
bilet 30 PLN

Grupa Na Górze działa niezależnie, ma swoją bazę w Pile, w woj. wielkopolskim. Powstała w 1994 roku. W jej skład wchodzą m.in. osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne (m.in. mieszkańcy DPS położonego na wsi pod Piłą). Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się do nich.

Najmocniejszą stroną zespołu są koncerty, na których ujawnia się ekspresja, żywiołowość jego członków. Z ważniejszych występów warto wymienić koncert w Pradze na festiwalu poświęconym respektowaniu praw człowieka na świecie (dochód przeznaczony na pomoc dzieciom w Czeczenii oraz uchodźcom z różnych państw), a także koncert na Marszu Równości w Poznaniu (demonstracji przeciwko dyskryminacji ze względu na rasę, wyznanie, płeć, ubóstwo, niepełnosprawność), organizowanym przez Skłot Rozbrat.

Na Górze lubi też grać z innymi, uznanymi artystami z różnych klimatów muzycznych – koncertowali i nagrywali m.in. z Tomaszem Budzyńskim z Armii, Maciejem Cieślakiem ze Ścianki i Zbigniewem Zamachowskim. Pablopavo tak mówi o Na Górze: „Grałem z nimi i są rewelacyjni! Na żywo petarda i wulkan energii!”. Podobnie na hasło Na Górze reaguje Wojciech Waglewski: „Pozazdrościć takiej pogody ducha i radości życia!”

Od 1994 do 2008 roku zespół grał w siedmioosobowym składzie. Po przerwie związanej m.in. z przejściem części muzyków do grupy Strachy Na Lachy, od 2011 roku zespół Na Górze kontynuuje działalność w mniejszym składzie.

„Grupa Na Górze pracuje skupiając się przede wszystkim na artystycznej wartości swoich wysiłków, co pozwala wszystkim członkom zespołu na równoprawne funkcjonowanie w przestrzeni twórczej i poza nią.” (festiwal Unsound – Kraków’2013)

Strona grupy i Stowarzyszenia Na Górze – https://nagorze.org/
Aktualności – https://www.facebook.com/NaGorze
Teledyski – www.youtube.com/user/GrupaNaGorze

Muzyka:
– Kolorowomowa (1997) – kaseta wydana niezależnie przez grupę Na Górze
– Rre generacja (2001) – CD wydana przez Roberta Friedricha
– Satysfakcja (2003) – CD wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki dofinansowaniu z funduszy Programu Młodzież)
– Samotność (2014) – CD wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki społecznościowemu finansowaniu poprzez serwis Wspieramkulture.pl)

Apteka – polski zespół rockowy. Powstał w 1983 roku w Gdyni z inicjatywy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego.

apteka foto

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia, stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.

APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.

APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.

Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema (…)

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów