HaloMuzyka

najlepsze miejsce do promocji

A_GIM – Carpet Burn (feat. BeMy)

rajka

Debiutancki utwór Rajka pokazał kierunek, w jakim zamierza kroczyć A_GIM. Zahaczając o minimal techno i downtempo, producent pokazał, że zdobyte doświadczenie stale przekuwa w udoskonalanie unikalnego brzmienia, a nowoczesne trendy nie są mu obce. Dżeljilji nie zamyka się na świeże inspiracje, na co kolejnym dowodem jest jego najnowsza kompozycja Carpet Burn nagrana z polsko-francuskim duetem BeMy. Formacja grająca na co dzień alternatywny pop i indie-rock doskonale poradziła sobie w syntezatorowym anturażu. Kawałek, do którego klimatyczny teledysk nakręcił Krzysztof Grudziński, przywodzi na myśl zgrabne połączenie organicznego techno i melodyjnego electropunku.

Agim Dżeljilji to jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Tworząc grupę Őszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy długogrające,
których powodzenie zaowocowało występami na wielu zagranicznych festiwalach (m.in. Eurosonic czy Europavox). W międzyczasie, jako producent współpracował z zespołem Husky. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim współtworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z żywym instrumentarium. Dziś kontynuuje działania pod tym szyldem w pojedynkę, wspierany przez sekcję dętą, z którą w maju tego roku występował na żywo w kultowym berlińskim Berghain.
A_GIM to też producent, który chętnie wciela się w rolę remiksera, biorąc na warsztat m.in. kompozycje Noviki, Hey czy Baascha. Z tą pierwszą współpracuje na stałe, mając duży wpływ na brzmienie jej kolejnych wydawnictw. I choć praca grupowa wychodzi mu wyjątkowo dobrze, o czym świadczą również ostatnie poczynania w składzie orkiestry Męskiego Grania, artysta postanowił w końcu spróbować swoich sił solo.

Opublikowana pod koniec sierpnia Rajka i premierowe Carpet Burn to kawałki, które zapowiadają debiutancką EP-kę A_GIM-a. Materiał zostanie w całości opublikowany zimą.

Poinformuj o wydarzeniu

Dodaj swoją muzykę

Promuj się

Odkryj nowych artystów